جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

عاشورا کارکرد دنیوی و اخروی دارد/ توجه مداحان به اشتراکات مسلمانان - نمایش محتوای خبر

 

 

عاشورا کارکرد دنیوی و اخروی دارد/ توجه مداحان به اشتراکات مسلمانان

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، اسد عبداللهی در همایش عاشوراییان، ویژه مسئولان و مداحان هیئات مذهبی خرم‌آباد، اظهار کرد: محرم و عاشورا، منشاء بیداری اسلامی است، لذا باید بهترین بهره‌برداری دینی و معنوی را از این ایام کسب کرد.

وی تصریح کرد: هرکاری که ما انجام می‌دهیم یک پیامد و به زبان علمی‌تر یک کارکردی داشته و کار برای ماه محرم ازجمله کارهایی بوده که کارکردی دنیوی و اخروی دارد.

عبداللهی اضافه کرد: اولین کارکرد محرم و عاشورا، بیداری جوامع اسلامی بوده به‌طوری‌که این بیداری سبب شکل‌گیری جنبش‌ها و نهضت‌های اسلامی و به‌ویژه شکل‌گیری انقلاب و نظام جمهوری اسلامی شده است.

فرماندار خرم‌آباد با اشاره به سخنان رهبر کبیر انقلاب مبنی بر این‌که هرچه ما داریم از عاشورا و ماه محرم بوده، تاکید کرد: بدون شک اگر عاشورا و محرم نبود، انقلاب اسلامی نیز در ایران رخ نداده و نظام جمهوری اسلامی در ایران شکل نمی‌گرفت.

وی تصریح کرد: اگر بنا بر اجرای  مراسمی بوده، باید دقت کرد که برای دیگران مشکلی ایجاد نشده و از این‌رو بایستی یک‌سری تمهیدات لحاظ و رعایت شود.

عبداللهی با اشاره به عدم  مشکل ترافیکی در دهه اول ماه محرم، یادآور شد: شهرداری، نیروی انتظامی و سازمان تبلیغات بایستی هر کدام در حیطه وظایف خود آمادگی کامل را در ماه محرم برای ایجاد فضایی معنوی و سالم لحاظ نمایند.

فرماندار خرم‌آباد تاکید کرد: وحدت لازمه انجام هر کاری بوده و بنابراین انتظار می‌رود مداحان از ایجاد تفرقه و بیان سخنانی که منجر به ایجاد اختلاف بین برادران شیعه و سنی می‌شود، پرهیز نمایند.

به گزارش ایسنا، همایش عاشوراییان، ویژه مسئولان و مداحان هیئات مذهبی خرم‌آباد، با محوریت ابلاغ تذکرات امنیتی، محتوایی و ارائه کارت شناسایی سطح‌بندی شده به مداحانی که در آزمون مداحی سازمان تبلیغات اسلامی لرستان شرکت کرده بودن، برگزار شد.