جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۹

عدالت در توزیع خدمات شهری بروجرد در دستور کار شهرداری است - نمایش محتوای خبر

 

 

عدالت در توزیع خدمات شهری بروجرد در دستور کار شهرداری است

عدالت در توزیع خدمات شهری بروجرد در دستور کار شهرداری است

شهردار بروجرد گفت: به منظور رفاه حال شهروندان بروجردی توزیع خدمات عمران شهری به صورت یکسان در همه نقاط شهری صورت می‏‌گیرد.

منوچهر یوسفی امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در بروجرد اظهار کرد: شهرداری بروجرد در توزیع خدمات عدالت را در دستور کار خود قرار داده است، بر این اساس در جنوبیترین تا شمالیترین نقاط سطح شهر پروژههای عمرانی و خدماتی اجرا میشود.

وی با اشاره به اینکه جز چند مورد خیابانهای سطح شهر طی چندین سال آسفالت نشدهاند، افزود: سردسیر بودن شهرستان نیز مزید بر علت شده و نقش موثری در تخریب آسفالت خیابانها داشته بر این اساس هزینههای زیادی به منظور انجام روکش آسفالت و ترمیم خیابانها نیاز است.

شهردار بروجرد با اشاره به اینکه در سال جاری اعتباراتی به این منظور تخصیص یافته و نهضت روکش آسفالت خیابانها آغاز شده و ادامه دارد، عنوان کرد: با توجه به اینکه امسال در فصل سرما وضعیت دمایی در بیشتر روزها برای انجام روکش آسفالت مناسب بود، در سال جاری قریب به پنج میلیارد تومان برای روکش آسفالت در این شهرستان هزینه شد.

یوسفی ادامه داد: روکش آسفالت و بتن لاین ورودی شهرستان از سمت محور ملایر، لاین رفت بلوار بهشت، بخش اعظم لاین رفت خیابان تختی از جلوی پاسگاه نیروی انتظامی تا میدان تختی، بخش‌‏های تخریب شده خیابان شهید رجایی، پل پیامبر اعظم و بیش از 150 کوچه در سطح شهرستان در سال جاری انجام شده است.

وی یادآور شد: در دست اجرا بودن ساخت آب نما، بلوار و پیاده رو خیابان‏‌های چمران و 30 متری انقلاب در کنار اقدامات مشابه در دیگر نقاط شهر گواهی بر این ادعا است.

شهردار بروجرد با ناکافی دانستن اجرای آسفالت کوچه و خیابانهای اصلی شهر، خاطرنشان کرد: آسفالت ورودی شهر از سمت میدان آیت‌الله بروجردی در بلوار امام(ره)، خیابان 45 متری و بلوار شهرداری نامناسب است.

یوسفی با اشاره به اینکه در سال آینده نیز نهضت آسفالت در شهرستان بروجرد ادامه داشته و در دستور کار شهرداری قرار دارد، گفت: در سال جاری با استفاده از دستگاه ویت کن بخش‏‌های تخریب شده آسفالت تخلیه شده است که با توجه به استفاده مجدد از آنها بسیار مقرون به صرفه بوده و از سوی دیگر آسفالت آن ماندگاری بالایی نیز دارد.

وی یادآور شد: ارتفاع جداول سطح شهرستان علاوه بر نازیبا کردن مبلمان شهری و ایجاد مشکلات بهداشتی، هنگام عبور شهروندان مشکلاتی را برای آنها به همراه داشت و از سوی دیگر آب‌دهی به فضای سبز آنها نیز موجب هدر رفت بخش آب می‌‏شد.

شهردار بروجرد اظهار کرد: بر این اساس شهرداری با کوتاه کردن بلوارها و سنگ فرش آنها، احداث باکسهای گل و نورپردازی آنها را در دستور کار خود قرار داده است.

یوسفی با اشاره به اجرای این پروژه در خیابانهای سپاه و چمران ادامه داد: در خیابان تختی نیز به دلیل عرض بالای بلوار این اقدام اجرایی شد به گونهای که از سطح چمن کاری کاسته شده و با اجرای آبنما در آن علاوه بر جلوگیری از هدر رفت آب، به دلیل استفاده از عناصر مختلف زیبایی بخشی به آن چند برابر شده است.