جهش تولید | جمعه، ۲۶ دی ۱۳۹۹

عدم توجه به مهارت از مهمترین نقاط ضعف نظام اداری است - نمایش محتوای خبر

 

 

عدم توجه به مهارت از مهمترین نقاط ضعف نظام اداری است

عدم توجه به مهارت از مهمترین نقاط ضعف نظام اداری است

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، رحمان قلاوند در جلسه با محمدرضا ملکشاهی‌راد، نماینده مردم شهرستان خرم‌آباد اظهار کرد: شاخص و مبنای جذب افراد در بازار کسب و کار استخدام و به‌کارگیری آنان در بسیاری از جوامع، میزان توانمندی و مهارت آنها در رفع مشکلات و دستیابی به اهداف سازمانی است، نه صرف داشتن مدرک و گواهی تحصیلی.

وی افزود: عدم توجه به شاخصه توانمندی و مهارت در استخدام و به‌کارگیری نیروی انسانی از مهمترین نقاط ضعف نظام اداری ما است که سیستم آموزش کلاسیک نیز برای پاسخ این نیاز تا به حال برنامه مناسبی نداشته است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان تصریح کرد: تا زمانی‌که برنامه جامع تربیت نیروی توانمند و ماهر برای ایفای نقش در حوزه مختلف نیازمندی‌های جامعه خود نداشته باشیم توانایی کنترل و مهار معضل بیکاری را نیز نخواهیم داشت.

قلاوند اضافه کرد: با وجود منابع فراوان و خدادادی، جمعیت فعال و باسوادی که داریم در زمینه ایجاد اشتغال وضعیت مناسبی نداریم، بخش قابل توجهی از تلاش‌های فراوانی که در استان توسط بخش‌های دولتی و غیردولتی، تحت اشراف و نظارت استاندار محترم و نماینده عالی دولت خدمتگزار در حال انجام است، عمدتاٌ معطوف به توسعه، بازسازی و احیای ظرفیت‌های اقتصادی استان، ایجاد رونق در کسب و کار و در نهایت ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری است که در نوع خود بسیار بی‌نظیر است و باید مورد حمایت قرار گیرد تا با به بار نشستن این زحمات، شاهد گشایش در حوزه اشتغال باشیم.

وی خاطرنشان کرد: مشکلات فراوانی که در پیرامون ما وجود دارد یک معنی‌اش این است که زمینه برای ایجاد کار و اشتغال وجود دارد، اما نداشتن روحیه کارآفرینانه از یک سو و نیز فقدان افراد توانمند و دارای مهارت‌های مختلف و کافی باعث می‌شود مشکلات همچنان لاینحل باقی بمانند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان گفت: با از بر کردن نظریات تولید شده در جوامع دیگر و صرف آموزش جمله‌پردازی نمی‌توان انتظار داشت در افراد برای حضور در عرصه‌های مختلف اجتماعی توانایی و آمادگی ایجاد شود.