رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

عزت کشور در گرو زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا است - نمایش محتوای خبر

 

 

عزت کشور در گرو زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا است

عزت کشور در گرو زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا است

فرماندار شهرستان بروجرد گفت: زنده نگهداشتن ارزشهای دفاع مقدس نقش مهمی در حفظ عزت و اقتدار کشور ایفا میکند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، مسلم پورقاسمیان در جلسه ستاد هماهنگی راهیان‌نور این شهرستان، اظهار کرد: امروز دشمنان اسلام همگی به اتفاق اذعان میکنند، جمهوری اسلامی ایران همه افکار دنیا را تحت تاثیر خود قرار داده است.

وی اتکا به دانش بومی در کشور را از نقاط قوت ملت هوشیار و قدرتمند ایران اسلامی دانست و تاکید کرد: فناوری هستهای که به همت دانشمندان این مرز و بوم به تولید انبوه رسیده است و به عنوان یکی از دستاوردهای بشر در قرن حاضر به شمار میرود، امروزه بدون اتکاء به قدرتهای مستکبر خارجی در حیطه قدرت کشور است.

فرماندار بروجرد رهبر انقلاب اسلامی را نقطه اتکاء ملت ایران توصیف کرد و افزود: اگر امروز شاهد این هستیم که تلاشهای ابرقدرتهای شرق و غرب در سلطه همه جانبه بر ایران و محدود کردن آن از طریق اعمال تحریمها بینتیجه بوده است، به دلیل وجود رهبری مدبر در راس امور است.

پورقاسمیان با اشاره به اعتراف ابرقدرتهای دنیا در ناکام ماندن تحریمها علیه ایران، عنوان کرد: ایران هم اکنون به عنوان یک قدرت بلامنازع در منطقه و جهان اسلام شناخته شده است.

وی عزت و اقتدار ایران در دنیا را مرهون جانفشانی و ایثار امام و شهدا دانست و یادآور شد: امام راحل و شهدا با ایثار و از خودگذشتگی خود این عزت را به ایران هدیه دادند و دنیا را وادار به تسلیم در برابر اقتدار ایران کردند.

فرماندار بروجرد ادامه راه شهدا را بزرگ‌ترین مانع در تحقق اهداف مستکبران جهانی خواند و افزود: ابراز ناتوانی رئیس جمهور آمریکا در شکست نقشههایش علیه ایران گواهی بر صداقت امام خمینی(ره) است که همواره میفرمودند آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند.

پورقاسمیان با اشاره به لزوم زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا در فضای فعلی کشور، گفت: سربلندی و توفیقات امروز کشور در نیل به اهداف بلندمدت نظام همگی به برکت خون شهدا، رهبری امام راحل و رهبر معظم انقلاب است که در سایه این داشتهها ایران اسلامی به عنوان یک ابرقدرت در دنیای اسلام شناخته شده است.

وی نشر ارزشهای دفاع مقدس را وظیفه شرعی، عرفی و قانونی مسئولان در سطح شهر دانست و تاکید کرد: همه ما امروز به عنوان حافظان آن خونهای پاک وظیفه داریم در حد توان خود بلکه فراتر از آن از خون شهدا پاسداری کرده و اهداف و ارزشهای دفاع مقدس را به نسل بعد منتقل کنیم.

فرماندار بروجرد در ادامه با تقدیر از تلاشهای صورت گرفته در ستاد راهیان‌نور این شهرستان، خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه شهرستان بروجرد یکی از راههای عبوری کاروانهای راهیان‌نور مناطق عملیاتی جنوب کشور است، سالانه خصوصا در ماه پایانی سال شاهد حضور بیشمار زائران هستیم که می‌طلبد با همت و حمایت مسئولان نسبت به پذیرایی و اسکان این زائران اقدام شود.