جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

عطر بیرق سبز رضوی در خانه "نور خدا"/ اعطای نشان خادمی حرم رضوی به شهید زنده لرستانی‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

عطر بیرق سبز رضوی در خانه "نور خدا"/ اعطای نشان خادمی حرم رضوی به شهید زنده لرستانی‌

عطر بیرق سبز رضوی در خانه "نور خدا"/ اعطای نشان خادمی حرم رضوی به شهید زنده لرستانی‌

سفیران نور و روشنایی، پرچم سبز حرم رضوی را برای سیدنورخدا "شهید زنده" لرستانی به تبرک آوردند و به وی نشان خادمی عطا کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد روز میلاد حضرت ثامن‌الحجج علی ابن موسی‌الرضا(ع) بهانه زیبایی شد تا بار دیگر با پای دل مهمان صاحب‌خانه‌ای شویم که وجودش بوی بهشت، رنگ عشق و شهادت دارد.

در همین نزدیکی شهید زنده‌ای روی تخت دراز کشیده و به آسمان خیره شده است، غنیمتی بزرگ از رحمت الهی که مسیر آزادگی را پیمود اما به‌واسطه ارادت خداوند سبحان از کاروان شهادت جاماند و چنین خواسته شد که سید نور خدا "شهید زنده" بماند و برایمان تداعی شود که چه عزیزانی عاشقانه و مخلصانه جان‌برکف برای دفاع از حریم کشورمان تا پای جان ایستاده‌اند.

هرروز از جای‌جای ایران کسانی به نیت زیارت شهید زنده می‌آیند و امروز خانه‌اش میزبان عاشقان حرم هشتمین خورشید است؛ سفیران نور و روشنایی، پرچم سبز حرم رضوی را برای سید به تبرک آورده‌اند.

در این مکان عطر خوش سریر ارتزاق علی ابن موسی از بیرق سبز بارگاه ملکوتی‌اش و سکوت سردنفس‌های مردی از جنس فرشتگان دست‌به‌دست هم داده‌ و لحظاتی ناب و مملو از عشق به نمایش درآمده است.

امروز خیره شدن نگاهت بر خدام حرم دوست در دل‌هایمان نقش می‌بندد و بار دیگر  نظاره‌گر شکوه مردانگی‌ات می‌شویم؛ به‌راستی‌که نور خدا بر زمینیان هستی و چه زیباست تجلی عطر حضور خورشید هشتم و هشتمین سال پرواز عاشقانه‌ات در مسیر کوی دوست.

با ورود کاروان سفیران افلاکی به منزل مردی آسمانی و نوای صلوات خاصه امام رضا(ع) دل‌هایمان راهی حرم سلطان خراسان شد، و با بوسه‌هایمان بر بیرق سبز شاه طوس روانه صحن باب الجواد می‌شویم و از دور دل‌هایمان را دخیل می‌بندیم.

چه زیباست لحظه حضور سفیران حرم رضوی بر بالین شهید زنده‌ای که در سکوتی سنگین فقط خیره شدنش را نظاره‌گر شده‌اند و از آن زیباتر سخن خادم امام الرئوف است که از آقا سید اذن سفیر شدنش را می‌خواهد تا این بار سفیری شود از سوی نور خدا به هشتمین نور ولایت.

روزی تو عاشقانه جان‌برکف گرفتی و برای دفاع از حریم کشورت ایستادی اکنون چنان وارستگی و افتخاری را به ارمغان آورده‌ای که امروز ما به احترام نصب نشان خادمی سلطان ابوالحسن بر وجودت به تمام‌قد ایستاده‌ایم و چه لحظه‌ با شکوهیست وقتی همه به آسمانی بودنت پی برده‌اند و زمزمه‌کنان با تو نجوا می‌کنند.

امروز در روز میلاد هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت اگرچه دستمان به ضریح طلایی حرم شمس الشموس نرسید اما اینجا تلالو نور و خورشید است که دل‌های تنگمان را قدری آرام می‌کند.

آری رد عبور فرشتگان را می‌شود در خانه تو پیدا کرد، فرشته‌ای که پروانه‌وار گرد همسری فداکار می‌چرخد و تمام وجودش را برایش وقف کرده است، امروز نیز از عاشقانه‌هایش برای خدام می‌گفت از لذت و آرامشی که در کنار یک شهید زنده دارد.

چه زیبا می‌گوید از لحظه‌ای که خداوند تو را به همسری او هدیه داد و لحظه‌ای که رد گلوله ریگی بر پیشانی‌ات نقش‌بست و جانبازی‌ و شهادتت را با تمام وجودش پذیرفت.

خانم کبری حافظی همسر شهید زنده بیان می‌کند سید نور خدا را پس از انتقال به بیمارستان سه بار جزء شهدا قراردادند ولی خدا خواست تا سید نور خدا" شهید زنده" بماند.