رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

علمی که انسان را به خدا نزدیک نکند، فاجعه‌بار است - نمایش محتوای خبر

 

 

علمی که انسان را به خدا نزدیک نکند، فاجعه‌بار است

علمی که انسان را به خدا نزدیک نکند، فاجعه‌بار است

عضو هیات علمی گروه معارف دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: علمی که انسان را به خدا نزدیک نکند، فاجعه‌بار است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، مهرداد ویسکرمی در کارگاه کارمند همتراز انقلاب اسلامی که به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه فجر توسط نهاد رهبری در دانشگاه لرستان برگزار شد، افزود: علم حقیقی یعنی علمی که انسان را به خدا نزدیک کند در غیراینصورت این علم فاجعه بار است.

وی با بیان اینکه در دو دهه اخیر برخیها تلاش میکنند که گناهان را برخلاف آیات قرآنی و روایات سبک بشمارند، اظهار کرد: طبق آموزههای دینی روز قیامت روز سختی است، بهگونهای که زنان حامله بهخاطر استرس این روز سقط جنین میکنند، مادران شیرده طفلان خود را میسازند و حتی حضرت ابراهیم(ع) نیز بهخاطر سختی این روز حضرت اسماعیل(ع) را فراموش میکند و در برابر خداوند زانو میزند و میگوید که خدایا من خلیل تو هستم  من را دریاب.

عضو هیات علمی گروه معارف دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به اینکه عملی که برای رضای خدا نباشد، انسان را نجات نمیدهد حتی اگر انسان مومن هم باشد، تصریح کرد: یکی از مباحثی که کمتر به آن توجه میشود، نیت الهی در کارها است.

ویسکرمی اضافه کرد: نیت تابع قرب خداوند است و در واقع هر کس معرفتش بیشتر است، شدت قربش به خداوند نیز بیشتر است و انسانی که اینگونه باشد عمل کوچکش هم در نزد خدا بزرگتر است.

وی با بیان اینکه نیت عمل روحی است، بنابراین هر چه روح بزرگتر باشد نیت هم قویتر است، گفت: کسانیکه گره از کار مردم باز کنند در قیامت به آنها سخت گرفته نمیشود و همچنین آمده است که هر کسی انسانی را در انجام کارش معطل کند در روز قیامت در حالی محشور میشود که 500 سال یک پایش داخل قبر و یک پایش بیرون از قبر است و بعد از گذشت این زمان به حساب اعمالش رسیدگی میشود.