رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

عمده‌فروشان مواد غذایی و جوشکاران خرم‌آباد به خارج از شهر منتقل می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

عمده‌فروشان مواد غذایی و جوشکاران خرم‌آباد به خارج از شهر منتقل می‌شوند

عمده‌فروشان مواد غذایی و جوشکاران خرم‌آباد به خارج از شهر منتقل می‌شوند

فرماندار خرم‌آباد گفت: عمده‌فروشان و جوشکاران خرم‌آباد هم‌زمان با روز عید سعید فطر به خارج از شهر منتقل می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حبیب‌الله خجسته پور ظهر امروز در جلسه انتقال صنوف عمده‌فروش مواد غذایی و جوشکار خرم‌آباد به خارج از محدوده شهر که در فرمانداری خرم‌آباد برگزار شد اظهار داشت: کلیه واحدهای عمده‌فروشی مواد غذایی و جوشکاری نقاط مختلف خرم‌آباد هم‌زمان با روز عید سعید فطر به محدوده خارج از شهر منتقل می‌شوند.

وی افزود: انتقال این صنوف از هم‌اکنون قابل‌اجراست اما به خاطر رفاه حال مردم در ماه مبارک رمضان این جابه‌جایی در روز عید سعید فطر انجام می‌شود.

فرماندار خرم‌آباد بابیان اینکه شخصاً موضوع انتقال واحدهای عمده‌فروشی مواد غذایی و جوشکاران به خارج از محدوده شهر را پیگیری می‌کنم عنوان کرد: با توجه به اینکه اخطارهای لازم به عمده‌فروشان مواد غذایی و جوشکاران داده‌ شده  است در صورت عدم انتقال، هیچ عذری در زمان پلمپ واحدهای متخلف پذیرفته نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه هیچ اصراری نداریم عمده‌فروشان مواد غذایی و جوشکاران به مجتمع صنوف قاضی منتقل شوند بیان کرد: دربند 20 ماده 55 قانون شهرداری‌ها آمده است که شهرداری‌ها درجه نخست نباید اجازه دهند که صنوف مزاحم و آلاینده در شهرها ایجاد شوند و اگر واحدی نیز قبل از این قانون که مربوط به قبل از انقلاب است به وجود آمده است شهرداری‌ها باید پس از طی مراحل قانونی و دادن مهلت اقدام به پلمپ، تخریب و یا انتقال واحد صنفی کنند.

خجسته پور تصریح کرد: با این‌ حال اگر شهرداری خود در راستای صنوف عمده‌فروشان مواد غذایی و جوشکاران قانون را رعایت نکرده است باید عذرخواهی کند در غیر این صورت باید مر قانون اجرا شود.

وی خاطرنشان کرد: انتقال بخشی از صنوف مزاحم و آلاینده به خارج از شهر که در حال حاضر عمده‌فروشان مواد غذایی و جوشکاران در اولویت هستند سبب می‌شود که این واحدها متضرر شوند و با این‌ حال ضرورت دارد تمام واحدهای مشابه به خارج از شهر منتقل شوند.

فرماندار خرم‌آباد گفت: برای رونق گرفتن کسب‌وکار، عمده‌فروشان مواد غذایی پس از انتقال این واحدها به خارج از محدود شهر باید عمده‌فروشان فاقد مجوز پلمپ و با افرادی که به‌صورت سیار و بدون داشتن مجوزهای قانونی اقدام به پخش مواد غذایی در بین واحدهای خرده‌فروشی می‌کنند برخورد قانونی شود.

وی اظهار داشت: پس از انتقال عمده‌فروشان مواد غذایی به خارج از محدوده شهر خرم‌آباد اگر خرده‌فروشان مواد غذایی از پخش‌کنندگان فاقد مجوز مواد غذایی اجناس خود را خریداری کنند با آن‌ها برخورد قانونی می‌شود.

خجسته پور افزود: بعضاً این افراد اقدام به پخش کالای قاچاق و مواد غذایی ناسالم می‌کنند و بااین‌حال باید اتاق اصناف و اتحادیه مربوطه خرده‌فروشان مواد غذایی را نسبت به ممنوعیت خرید اجناس از پخش‌کنندگان فاقد مجوز مواد غذایی آگاه کنند.

وی عنوان کرد: از سرمایه‌گذار مجتمع صنوف قاضی خرم‌آباد انتظار داریم زیرساخت‌های لازم برای انتقال صنوف مزاحم و آلاینده‌ای که مایل به ادامه فعالیت در این مجتمع هستند را فراهم کند.