رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

عملکرد ادارات فرهنگی پلدختر رضایت‌بخش نیست - نمایش محتوای خبر

 

 

عملکرد ادارات فرهنگی پلدختر رضایت‌بخش نیست

عملکرد ادارات فرهنگی پلدختر رضایت‌بخش نیست

امام جمعه پلدختر گفت: برخی از ادارات پلدختر فقط نقش تماشاچی را دارند و با وجود داشتن بودجه فرهنگی کمکی به برنامه‌های فرهنگی نمی‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر،  حجت‌الاسلام والمسلمین محمد سوری صبح امروز در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ستاد اربعین حسینی که در فرمانداری برگزار شد با اشاره به مقام و منزلت شهید اظهار داشت: امنیت، اقتدار و عزت نظام جمهوری اسلامی مدیون همان جانفشانی رزمندگان است.

وی افزود: هیچ کار خیری به اندازه شهادت ارزشمند نیست و خانواده‌های شهدا صاحبان اصلی انقلاب هستند.

امام جمعه پلدختر با تاکید بر تکریم خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ما برگرفته از فرهنگ دینی است که این خود از فرهنگ عاشورا نشات گرفته و ما باید این فرهنگ را در جامعه ترویج دهیم.

سوری با انتقاد از عملکرد ادارات در بحث فرهنگی عنوان کرد: برخی از ادارات فقط نقش تماشاچی را دارند و علی‌رغم داشتن بودجه فرهنگی ولی کمکی به برنامه‌های فرهنگی نمی‌کنند.

امام جمعه پلدختر عنوان کرد: شهرستانی که دارای مراکز فرهنگی است باید با سایر نقاط که فاقد این مراکز هستند تفاوتی داشته باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی پلدختر با انتقاد از کم‌کاری دانشگاه‌ها در حوزه فرهنگ تصریح کرد: نقش دانشگاه‌ها در اجرای برنامه‌های فرهنگی قابل حس نیست.

وی به برگزاری نماز ظهر عاشورا اشاره کرد و گفت: نماز ظهر عاشورا نماد تدین شهرستان بود که نیاز بود همه شرکت کنند ولی متاسفانه برخی‌ها در مساجد و تکایا این نماز را برگزار کردند که این اصلا زیبنده نیست و این حرکت مقابل جبهه انقلاب است.

امام جمعه پلدختر بر همکاری ادارات در استقبال از زائرین پیاده کربلا در شهرستان تاکید کرد.