رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

عملیاتی نشدن برنامه‌های فرهنگ ایثار و شهادت در سازمان متولی فرهنگ - نمایش محتوای خبر

 

 

عملیاتی نشدن برنامه‌های فرهنگ ایثار و شهادت در سازمان متولی فرهنگ

عملیاتی نشدن برنامه‌های فرهنگ ایثار و شهادت در سازمان متولی فرهنگ

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در حوزه ایثار وشهادت نیمه نخست سال برنامه عملیاتی نداشته است و مسئولان امرخروجی برنامه‌های خود را به نیمه دوم سال موکول کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، روز چهارشنبه جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت لرستان در حالی در استانداری لرستان برگزار شد که باز هم اکثر مدیران عضو این شورا حضور نداشتند و کم توجهی مدیران به  این جلسه سبب شد تا استاندار لرستان از این وضعیت انتقاد جدی داشته باشد اما گلایه استاندار لرستان تنها به غیبت مدیران ختم نشد چرا که مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان که متولی فرهنگ هستند در بحث ترویج و شهادت حرف زیادی برای گفتن نداشتند.

ماشاالله امان الهی بهاروند معاون فرهنگی اداره ارشاد اسلامی لرستان در این جلسه در رابطه با عملکرد این دستگاه در بحث ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اظهار داشت: ازجمله برنامه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت پرداخت حقوق ایثارگران و مطالبات آن‌ها است و در بحث ماده 51، 29، 21، 13 و چند مورد دیگر اقداماتی انجام‌گرفته است.

وی افزود: در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت و در بخش‌های مختلف اولویت نخست بحث ایثار و شهادت است به‌طوری‌که در بحث دفاع مقدس حمایت از نشر و نویسندگان  و یا خرید کتب آن‌ها در اولویت است و در بحث مطبوعات نیز با تعامل مواردی سفارش داده‌شده است.

معاون فرهنگی اداره ارشاد اسلامی لرستان انتخاب کتاب سال  و تئاتر را از دیگر از اقدامات اداره کار فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان را درزمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و عنوان کرد: در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برنامه‌های مختلف دیگری در مرکز استان و سایر شهرستان‌ها برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان عنوان کرد: برنامه‌هایی به‌صورت تفاهمی در وزارت خانه و معاونت فرهنگی، هنری و سینمایی به ما ابلاغ‌شده است که در اولویت کار قرار می‌گیرد که البته هنوز تفاهم‌نامه آن نیامده است.

هوشنگ بازوند استاندار لرستان پس از ارائه عملکرد معاون فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان یک دستگاه فرهنگی است و ازآنجا امسال نیز سال اقدام و عمل است  باید خروجی اقدام عمل خود را ارائه دهد نه اینکه در رابطه با چند بند و نامه توضیح داده شود. تئاتر هم اقدام و عمل است!

وی تصریح کرد: موضوعات ارائه‌شده کلاً تفاهم‌نامه و برنامه است و هنوز به مرحله عملیاتی نرسیده‌اند پس اگر کسی از شما بپرسد در سال اقدام و عمل در این پنج‌ماهه چه اقدامی کرده‌اید چند مورد می‌توانید نام ببرید؟

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در پاسخ به این سؤال استاندار لرستان اظهار داشت: چون این حمایت‌ها عمدتاً تفاهم‌نامه‌ای است عمدتاً در شش‌ماهه دوم انجام می‌شود.