رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

عملیات تصفیه‌خانه فاضلاب الشتر فروردین ۹۶ اجرایی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

عملیات تصفیه‌خانه فاضلاب الشتر فروردین ۹۶ اجرایی می‌شود

عملیات تصفیه‌خانه فاضلاب الشتر فروردین ۹۶ اجرایی می‌شود

عملیات احداث تصفیه‌خانه فاضلاب شهر الشتر بنا به دستور استاندار لرستان، ابتدای فرودین ماه سال ۹۶ آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سلسله، دفع فاضلاب شهر 37 هزارنفری شهر الشتر، مرکز شهرستان سلسله هنوز به شیوه سنتی و با استفاده از حفر چاه صورت می‌گیرد.

طرح جمع‌آوری، انتقال و تصفیه فاضلاب شهر الشتر پس از مطالعه و کارشناسی‌های لازم، در سال 80 آغاز  شد و عملیات اجرایی مربوط به خط انتقال و خطوط اصلی و فرعی آن انجام‌شده و تملک و احداث دیوار حصار زمین تصفیه‌خانه فاضلاب نیز به مساحت 31 هکتار نیز انجام‌شده است اما به دلیل نبود اعتبار روند احداث تصفیه‌خانه آن متوقف‌شده و این طرح ضروری شهرستان به‌رغم صرف هزینه‌های فراوان هنوز به بهره‌برداری نرسیده است.

در پی توقف احداث تصفیه‌خانه شبکه فاضلاب الشتر، خبرگزاری تسنیم بیست و نهم آذرماه 95 بر آن شد تا در گزارشی با عنوان" بلاتکلیفی 15 ساله شبکه فاضلاب الشتر/ تنها تصفیه‌خانه شهر 37 هزارنفری در نبود اعتبار معطل ماند"  توقف این طرح پراهمیت را به مسئولان گوشزد کند.

به دنبال انتشار گزارش تسنیم استاندار لرستان در جلسه ستاد تسهیل استان از مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری لرستان خواست تا در کمترین زمان ممکن عملیات احداث تصفیه‌خانه شهر الشتر را اجرایی کند.

هوشنگ بازوند ضمن گلایه از مدیرعامل پیشین شرکت آب و فاضلاب شهری لرستان در رابطه با معطل گذاشتن طرح تصفیه فاضلاب الشتر اظهار داشت: از مدیرعامل فعلی انتظار می‌رود که رویه مدیر پیشین را ادامه ندهد و وعده خود را در بحث عملیاتی کردن طرح تصفیه‌خانه الشتر را اجرایی کند.

استاندار لرستان 15 فروردین‌ماه سال 96 را آخرین‌ مهلت آغاز عملیات اجرایی احداث تصفیه‌خانه شهر الشتر دانست و افزود: انتظار می‌رود ظرف این مدت شرکت آب و فاضلاب شهری لرستان مراحل واگذاری طرح تصفیه‌خانه را انجام داده و عملیات آن را آغاز کند.

حمیدرضا کرموند مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری لرستان نیز در این رابطه عنوان کرد: نهایت سعی خود را می‌کند که تا پایان سال 95 تکلیف تصفیه‌خانه فاضلاب شهر الشتر از طریق فاینانس مشخص شود.

وی بیان کرد: سیستم تصفیه‌خانه شهر الشتر فرآیند لجن فعال است و به استاندار قول می‌دهد که حتی زودتر از موعد مقرر عملیات اجرایی آن آغاز شود.