جهش تولید | شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۹

عملیات گازرسانی به 18 هزار روستا انجام‌ شد - نمایش محتوای خبر

 

 

عملیات گازرسانی به 18 هزار روستا انجام‌ شد

عملیات گازرسانی به 18 هزار روستا انجام‌ شد

رئیس بهداشت، ایمنی، محیط‌زیست و پدافند غیرعامل شرکت ملی گاز گفت: عملیات گازرسانی به 18 هزار روستا انجام‌ شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، محمدرضا یوسفی پور ظهر روز شنبه در حاشیه اجرای مانور افت فشار گاز شهر خرم‌آباد، اظهار داشت: از جهت روحیه ایثار و فداکاری و کار جهادی، ایران همواره در دنیا پشتاز بوده است، اما در زمان وقوع بحران می‌بینیم که کشور بحران‌خیزی مثل ژاپن، بسیار موفق‌تر از ما عمل می‌کنند که علت این امر را باید در نظم و ساماندهی بسیار خوب آن‌ها جست‌وجو کرد.

وی افزود: شرکت ملی گاز ایران بحث ساماندهی نیروها و فعالیت‌های خود را آغاز کرده است که برگزاری مانور افت فشار شهر خرم‌آباد نیز در راستای این مهم بوده است.

رئیس بهداشت، ایمنی، محیط‌زیست و پدافند غیرعامل شرکت ملی گاز عنوان کرد: ما در شرکت ملی گاز به این باور رسیدیم که باید اقدامات ویژه‌ای در بحث نرم‌افزاری اعم از آموزش، اجرای مانورها و تمرین‌ها  داشته باشد تا بتواند رضایت مشترکین گاز خود را به‌صورت پایدار جلب کند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه 75 درصد بحران‌های طبیعی کل دنیا در ایران رخ می‌دهد، ما ناچاریم که همواره آمادگی خود را در هر شرایطی حفظ کنیم.

یوسفی پور خاطرنشان کرد: در زمان حاضر، عملیات گازرسانی به هزار شهر و 18 هزار روستا انجام‌ شده است، 35 هزار کیلومتر خطوط انتقال گاز، 72 ایستگاه  یا تأسیسات تقویت فشار و 270 هزار کیلومتر شبکه فشار در سطح کشور داریم.

وی بیان کرد: گاز، یک سیال بسیار مهم است که نمی‌توان نسبت به آن غفلت ورزید و بارها مشاهده‌ شده که در کشورهای مختلف از جمله تایوان، در اثر وقوع زلزله و به دنبال آن، انفجارهای ناشی از گاز، خسارت‌های جبران‌ناپذیری ایجادشده است.

رئیس بهداشت، ایمنی، محیط‌زیست و پدافند غیرعامل شرکت ملی گاز گفت: معمولاً در زمستان افت فشارهایی ایجاد می‌شود که گذر از این مراحل بحرانی نیازمند همکاری سازمان‌های خدمات‌رسانی استانی است.

وی با بیان اینکه در زمان افت فشار، باید انرژی از طریق سوخت دوم تأمین شود، افزود: در استان لرستان باید تمهیداتی اندیشیده شود که در صورت افت فشار، سوخت دوم به‌ سرعت جایگزین شود.

یوسفی پور با بیان اینکه در مواقع بحران، تأسیسات شرکت گاز به کمک سایر ارگان‌ها می‌رود، عنوان کرد: تأسیسات روزمینی ما تحت تأثیر استحکام ابنیه قرار دارند، بنابراین باید مسئله استحکام ابنیه‌های شرکت گاز موردتوجه مقامات استانی قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه شرکت ملی گاز با رعایت اصول استاندارد در دورافتاده‌ترین نقاط کشور مشغول خدمات‌رسانی است، خاطرنشان کرد: به‌ منظور کاهش احتمال وقوع حوادث، باید دستگاه‌های نظارت تقویت شوند.

رئیس بهداشت، ایمنی، محیط‌زیست و پدافند غیرعامل شرکت ملی گاز، بیان کرد: به دنبال اقدامات ترویجی و آموزشی در بحث ارتقای فرهنگ ایمنی در بین مشترکین خانگی، در سال 93، حوادث مربوط به مرگ خاموش یا خفگی با گاز مونوکسید کربن در منازل مسکونی، نسبت به سال 92، 36.27 درصد کاهش یافت.

وی گفت: در سال 91، 12 هزار نفر ساعت برای پیمانکاران آموزش داشتیم که امسال متعهد شدیم این مقدار را به 15 هزار نفر ساعت برسانیم تا شاهد کاهش حوادث در کشور باشیم که البته بیشترین حوادث در زمان حفاری و ورود به فضاهای محدود رخ می‌دهد.