جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

عموم مردم در پروژه تاریخی صحن حضرت زهرا (س) مشارکت کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

عموم مردم در پروژه تاریخی صحن حضرت زهرا (س) مشارکت کنند

عموم مردم در پروژه تاریخی صحن حضرت زهرا (س) مشارکت کنند

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: مردم در پروژه عظیم و تاریخی صحن حضرت زهرا (س) همواره کمک کنند چراکه این کمک مردم ایران برای همیشه ماندگار است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمد میرعمادی، شامگاه سه‌شنبه در مراسم توزین طلا و نقره‌های اهدایی مردم لرستان برای بازسازی عتبات عالیات که در دفتر نماینده ولی‌فقیه در لرستان  برگزار شد، ضمن تبریک ولادت امام رضا (ع)، اظهار داشت: زمانی که خداوند دین خود برای هدایت و سعادت بخشی مردم فرستاد برای آن‌ها حافظان، پاسداران و نگهبانانی قرارداد که از این دین حفاظت کنند.

وی افزود: ائمه نگهبانان دین خدا، پرچم‌داران هدایت و حافظان دین خدا هستند تا دین خدا حفظ و باقی بماند و از تحریف، علو و بدعت به دور باشند بنابراین مسئولیتی که ائمه در رابطه با دین اسلام داشتند در درجه اول تفسیر و تبیین دین بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان عنوان کرد: پیامبر اکرم (ص) کلیاتی را بیان کردند اما نیازمند تفسیر بود که با توجه به مقتضیات زمان و مکان دین به مردم معرفی شود.

وی بابیان اینکه ائمه دین را به اقتضای زمان و مکان به مردم معرفی کردند، بیان کرد: دیگر وظیفه ائمه  جلوگیری از انحراف و بدعت دین بود چراکه ادیان گذشته دچار انحراف و بدعت شدند و مقتضای دین و حقیقت دین از بین رفت اما ائمه به‌عنوان نگهبان دین از بدعت جلوگیری کردند.

میر عمادی با اشاره به اینکه سومین وظیفه ائمه نسبت به دین مسئله دفاع از دین در برابر هجمه، شبهات و اشکالاتی که به دین وارد می‌کردند، تصریح کرد: ائمه ایستادگی کردند  و امام صادق (ع) نیز در دوره خود در برابر شبهاتی که وارد می‌شد ایستادگی می‌کردند کما اینکه امروز نیز یکی از برنامه‌های استکبار جهانی از بین بردن دین انقلابی، اجتماعی و ولایی است بنابراین استکبار جهانی مخالف اصل دین نمی‌تواند باشد اما با دین، اجتماعی، سیاسی، ولایی، معنوی‌ و دینی که این چهار خصوصیت را داشته باشد، مخالف است.

وی تصریح کرد: استکبار در برابر دین ولایی، سیاسی و اجتماعی دین، غیر ولایی، غیرسیاسی و فردی را تبلیغ می‌کند  و دین را یک امر فردی می‌نامند و اینجا معنای دفاع از دین مشخص می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: از دیگر از برنامه‌های استکبار جهانی دین سازی بود یعنی دینی را بتراشند که در برابر اسلام ناب محمدی باشد.

وی گفت: بعد از فروپاشی شوروی سابق استکبار جهانی احساس کرد غرب در برابر اسلام ناب قرارگرفته و استکبار جهانی فقط اسلام ناب را در مقابل خود می‌دیدند بنابراین گروهای تکفیری را برای مقابله با آن به وجود آوردند تا اسلام ناب را بدنام کنند.

میرعمادی بابیان اینکه  تردیدی نیست که داعش پرورش‌یافته استکبار جهانی است و وهابیت زاییده انگلیس و امریکا است، اظهار داشت: ائمه به این دلایل نگهبان دین بودند و حرم ائمه (ع) مرجع و پناهگاه معنوی  مستضعفان و مسلمانان بوده است کما اینکه اثر تربیتی و اخلاقی که زیارت دارد خاص است.

وی افزود: هیچ‌چیز به‌اندازه زیارت اثر تربیتی ندارد و مردم با زیارت روح و دل جان آن‌ها صفا پیدا می‌کند، توبه می‌کند، معنویت، دیانت آن‌ها تقویت می‌شود و ازاین‌رو تلاش برای عتبات عالیات تلاش برای احیا شعائر دینی است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بیان کرد: خدا را شاکریم در عتبات عالیات افرادی مؤمن، متدین، مخلص و متقی هستند و تلاش می‌کنند که شعائر دینی حفظ شود و مرجعیت اهل‌بیت باقی بماند و مردم به وجود ائمه روزی می‌خورند و باید حفظ شود.

وی بابیان اینکه شکر خدا مردم لرستان در پروژه‌های متعدد در عتبات عالیات  سهیم بودند،گفت: در ساخت زائرسرا، حرم امام حسین، مجتمع کربلا در کاظمین شریک بوده‌اند و اکنون نیز  مردم لرستان در ساخت صحن حصرت زهرا (س) سهم بزرگی دارند و کمک‌های نقدی و غیر نقدی را مردم استان ارائه دادند و این کمک‌های خالصانه مردم به عتبات عالیات نشانه دین دادی مردم ، ولایت مداری و ارادت این مردم به اهل‌بیت عصمت و طهارت است که کاری عمیق و ریشه‌دار است و از مردم لرستان انتظار داریم از کمک به عتبات عالیات دریغ نکنند.

میر عمادی افزود: مردم در پروژه عظیم و تاریخی صحن حضرت زهرا (س) همواره کمک کنند چراکه این کمک مردم ایران برای همیشه ماندگار است.

وی بیان کرد: استقبال مردم از زیارت بعد از پیروزی انقلاب اسلامی خیلی گسترده شده و نمونه آن مسئله راهپیمایی اربعین مردم ایران است و این حرکت یک مانور بین‌المللی جهان تشیع است.