رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

غارت اموال ایران توسط آمریکا مصداق راهزنی بین‌المللی است - نمایش محتوای خبر

 

 

غارت اموال ایران توسط آمریکا مصداق راهزنی بین‌المللی است

غارت اموال ایران توسط آمریکا مصداق راهزنی بین‌المللی است

ائمه جمعه شهرستان‌های استان لرستان در خطبه‌های نماز جمعه تأکید کردند: غارت دارایی‌های ایران توسط آمریکا غیرقانونی انجام‌ شده و مصداق نقض برجام و راهزنی بین‌المللی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان لرستان،  حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسن ترابی ظهر امروز در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این شهرستان اظهار داشت: غارت دارایی‌های ایران توسط آمریکا غیرقانونی انجام‌ شده و مصداق واضح نقض برجام و راه زنی بین‌المللی است.

وی با بیان اینکه آمریکا بدون دلیل و مدرک و به بهانه انفجار پایگاه نظامیان این کشور در 30 سال پیش در بیروت دو میلیارد دلار از اموال ملت ایران را غارت کرده است افزود: ملت ایران اجازه دخالت در کشور و منطقه را به آمریکا نخواهد داد بنابر این ضرورت دارد مسئولان و دولتمردان با این رفتار آمریکا برخوردی قاطع و جدی داشته باشند.

امام‌جمعه بروجرد تصریح کرد: از دلایل بدبینی ایران به آمریکا غارت دارایی‌های بلوکه‌ شده کشور است و در صورتی‌ که مسئولان و دولتمردان ایران اسلامی برخوردی منفعلانه با این موضوع داشته باشند دشمنان نسبت به مواضع خود در قبال کشور جسورتر می‌شوند.

وی با اشاره به فرارسیدن روز کارگر بیان کرد: بالا بردن وجدان کاری و افزایش کیفیت کالاهای داخلی و تقویت آن و نیز پرهیز از مصرف‌گرایی کالاهای خارجی و تبدیل آن به یک ضد ارزش به‌ منظور تقویت تولید داخلی و رفع بیکاری در راستای حمایت از کار و کارگر ایرانی ضروری است.

ترابی با بیان اینکه مصرف کالاهای خارجی سبب ایجاد وابستگی به بیگانگان می‌شود خاطرنشان کرد: جامعه کارگری شهرستان بروجرد با مشکلات فراوانی روبه‌رو بوده‌اند اما همواره مدافع نظام بوده و با وجود مشکلات فراوان هیچ‌گاه وفاداری خود را به‌ نظام قطع نکرده بر این اساس مسئولان باید برای رفع آن‌ها تمام تلاش خود را به‌کارگیرند.

وی با اشاره به برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در این شهرستان گفت: مرحله دوم انتخابات هم‌چون مرحله نخست بسیار مهم و سرنوشت‌ساز بوده و هر رأی ملت تعیین‌کننده است بنابر این باید حماسه حضور ملت ایران در هفتم اسفندماه سال گذشته تکمیل شود.

خطیب نماز جمعه بروجرد با مثبت ارزیابی کردن حضور شهروندان بروجردی در مرحله دوم انتخابات بیان کرد: مردم باید از حقی که نظام جمهوری اسلامی ایران برای آنان در نظر گرفته استفاده کنند و در تعیین سرنوشت خود سهیم باشند.

کارگران ستون فقرات بنیان تحقق اقتصاد مقاومتی هستند

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمد سوری امام‌جمعه پلدختر نیز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این شهرستان با بیان اینکه کارگران ستون فقرات و اصلی‌ترین بنیان تحقق اقتصاد مقاومتی هستند اظهار داشت: کارگران پایه‌های اقتصادی کشور و قشر زحمتکش جامعه هستند.

وی بر ضرورت حمایت و تقویت قشر کارگر در جامعه تأکید کرد و افزود:  برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید کارگران مورد توجه قرار داده شوند و موانع پیشرفت را از جلوی پای آن‌ها برداشت.

امام‌جمعه پلدختر بیان کرد: استفاده نکردن از کالاهای خارجی باید به‌ عنوان یک فرهنگ و ایده جا بیفتد و اجناس ایرانی باکیفیت خوب ساخته شود تا مورد استفاده قرار گیرد.

وی عنوان کرد: استفاده کردن از اجناس و تولیدات  داخلی باعث تقویت کار جوانان ایرانی شده و نباید با خرید کالای خارجی از یک تولیدکننده خارجی حمایت شود.

سوری با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مطهری گفت: اندیشه شهید مطهری بهترین الگو برای معلمان است و همه باید از این نوع تفکر پیروی کنند.

وی با بیان این‌که معلمان نقش به‌سزایی در آینده کشور دارند خاطرنشان کرد: معلمان پرچم‌دار توسعه کشور هستند که تکریم آنان تکریم تعلیم و تربیت است بنابر این تعلیم و تربیت در جامعه باید درست شکل بگیرد.

امام‌جمعه پلدختر با بیان این‌که معلمان پیوند انسان با خلقت را برقرار می‌سازند گفت: آموزش‌ و پرورش باید نیروی انسانی را تقویت کند و معلمان با الگوگیری از شهید مطهری در مسیر انتقال ارزش‌ها به دانش آموزان و نسل جوان امروز گام بردارند.