جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

غلظت آلودگی هوا در استان لرستان کاهش یافت/ میزان آلودگی ۲ برابر حد مجاز - نمایش محتوای خبر

 

 

غلظت آلودگی هوا در استان لرستان کاهش یافت/ میزان آلودگی ۲ برابر حد مجاز

غلظت آلودگی هوا در استان لرستان کاهش یافت/ میزان آلودگی ۲ برابر حد مجاز

مدیرکل محیط‌زیست استان لرستان گفت: میزان آلودگی هوای استان لرستان با ورود جبهه باد به استان از ۳۱ برابر حد مجاز در شب گذشته به ۲ برابر حد مجاز در امروز کاهش یافت.

مهرداد فتحی بیرانوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد در رابطه با وضعیت آلودگی هوای لرستان اظهار داشت: در پی ورود ریزگردها به استان لرستان میزان آلودگی هوا در شب گذشته در شهرستان پلدختر به 31 برابر حد مجاز رسید.

وی با بیان اینکه موج آلودگی و ورود ریزگردها از جنوب غرب و استان خوزستان وارد لرستان شده است افزود: آلودگی هوا طی شب گذشته در برخی شهرستانهای استان به وضعیت بسیار خطرناک رسید به‌ طوری‌که میزان آلودگی هوا در شهرستان رومشکان 31 برابر حد مجاز و در شهرستان کوهدشت 14 برابر حد مجاز اعلام شد.

مدیرکل محیط‌زیست استان لرستان عنوان کرد: وضعیت هوای استان در حال حاضر رو به بهبودی است و با وجود ورود جبهه باد به استان، وضعیت هوای به حالت عادی برمی‌گردد.

وی بیان کرد: در حال حاضر وضعیت هوا در شهرستان پلدختر دو برابر حد مجاز، در کوهدشت چهار برابر حد مجاز و در خرم‌آباد دو برابر حد مجاز اعلام‌ شده است.

فتحی بیرانوند با اشاره به اینکه استان لرستان امروز، هفتاد و هشتمین روز آلوده را سپری می‌کند تصریح کرد: با توجه به اینکه استان لرستان امسال شرایط بارانی مطلوبی داشت، روزهای آلوده امسال نسبت به سال گذشته کاهش‌یافته است.