رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

غیرت و همت متخصصان ایرانی حیرت دنیا را برانگیخته است - نمایش محتوای خبر

 

 

غیرت و همت متخصصان ایرانی حیرت دنیا را برانگیخته است

غیرت و همت متخصصان ایرانی حیرت دنیا را برانگیخته است

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: غیرت و همت متخصصان ایرانی در شرایط تحریم و بحران اقتصادی، حیرت دنیا را برانگیخته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، دکتر علاءالدین بروجردی در حاشیه حضور در جشن انقلاب در دبیرستان پسرانه توحید این شهرستان اظهار کرد: امروز امنیت پایدار کشور در منطقه‌ای با وسعت این همه جنگ و کشتار و ناامنی مرهون خون پاک شهدایی است که با جان‌فشانی خود امنیت پایدار را در سراسر کشور برقرار کرده‌اند.

وی با گرامی‌داشت ایام‌الله دهه‌فجر انقلاب اسلامی عنوان کرد: علی‌رغم تمامی توطئه‌ها و نقشه‌های آمریکای جنایت‌کار نظیر کودتای نوژه، جنگ تحمیلی، صدور قطع‌نامه‌های متعدد و تحریم‌های نابرابر علیه ملت ایران ملت شجاع ایران با اتکاء به توان دانشمندان جوان خود همچنان سربلند در عرصه‌های مختلف به دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی همت گمارده است.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایران اسلامی کشور شاخصی در میان 57 کشور اسلامی دنیا محسوب می‌شود، افزود: هیچ کشور دیگری در دنیا وجود ندارد که بتواند با وجود تحریم‌های علمی و حصر اقتصادی، اقدام به پرتاب ماهواره به فضا کند و بتواند تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کند.

بروجردی با اشاره به اینکه ایران اسلامی با اقتدار توانسته است، چهارمین ماهواره ساخت دانشمندان خود را در محور فضا قرار دهد، خاطرنشان کرد: پس از اینکه اولین ماهواره ایران اسلامی در محور زمین قرار گرفت، بسیاری از کشورهای منطقه با دروغ‌پراکنی سعی کردند، این موفقیت ایران را تبلیغات رسانه‌ای عنوان کرده و مانع گسترش آن شوند، اما هنگامی که مرکز ناسا به عنوان بزرگ‌ترین و مهم‌ترین مرکز فضایی جهان در آمریکا قرار گرفتن این ماهواره در مرکز زمین را تائید کرد، آنان که سعی می‌کردند، این موفقیت ایران را نادیده بگیرند در بهت و حیرت فرو رفتند.

وی با اشاره به خاطره تلخ مردم بروجرد در شهادت 68 کودک دانش‌آموز بی‌دفاع در بمباران این شهرستان یادآور شد: در عرصه نظامی که زمانی ایران توان پدافند و مقابله با دشمنان را نداشت، امروز در ردیف چند کشور اول دنیا در ساخت موشک‌های بلند‌پرواز قرار گرفته است.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موفقیت‌های دانشمندان ایرانی در ساخت انواع تسلیحات دفاعی و نظامی گفت: به همت متخصصان جوان ایرانی امروز ده‌ها نوع پهباد یعنی هواپیماهای بدون خلبان ساخته می‌شود که برخی از آن‌ها 30 ساعت بدون نیاز به سوخت‌گیری پرواز می‌کنند.

بروجردی در ادامه خاطرنشان کرد: ایران زمانی در فناوری نانو در ردیف شصتم جهان قرار داشت و امروز به همت و غیرت متخصصان جوان خود جز هشت کشور اول دنیا قرار دارد که اینها همه نتیجه زحمات و تلاش دانش‌آموزان امروز و پدران و مادران آنان و معلمان زحمتکش، دلسوز و تلاش‌گر این مرز و بوم است.