رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

فاجعه منا بیانگر مدیریت غلط آل‌سعود است - نمایش محتوای خبر

 

 

فاجعه منا بیانگر مدیریت غلط آل‌سعود است

فاجعه منا بیانگر مدیریت غلط آل‌سعود است

امام جمعه موقت خرم‌آباد گفت: فاجعه منا بیانگر بی‌تدبیری، بی‌لیاقتی و مدیریت غلط آل‌سعود است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین قاسم متقی‌نیا در خطبه‌های نمازجمعه خرم‌آباد اظهار داشت: مصیبتی که برای جهان اسلام در منا رخ داده است، بسیار اندوه‌بار است.

وی افزود: حکومت نامشروع وهابیت عامل اصلی به وجود آمدن این حادثه مصیبت‌بار است ضمن این‌که رژیم آل‌سعود از کفایت لازم برای مدیریت دو شهر مهم برای مسلمانان برخوردار نیست.

امام جمعه موقت خرم آباد ضمن تسلیت درگذشت حجاج ایرانی به ویژه حجاج لرستانی و آرزوی شفای عاجل برای آسیب‌دیدگان این فاجعه، عنوان کرد: کشتار حجاج در منا و نیز حوادث سال 1366 و سقوط بالابر در هفته گذشته نشان از بی‌تدبیری و در نهایت بی‌لیاقتی آل‌سعود دارد.

وی با اشاره به این‌که عربستان به پشتوانه آمریکا به کشور مسلمان یمن حمله می‌کند، تصریح کرد: حمایت آمریکا از آل‌سعود و اسرائیل محکوم است و این عمل نشان از کینه‌توزی استکبار جهانی علیه مسلمانان است.

متقی‌نیا بیان کرد: آمریکا ضمن حمایت خود از اسرائیل و آل‌سعود، با اقدامات ضداسلامی و ضدانسانی خود، در بین مسلمانان تفرقه‌افکنی می‌کند.

وی ضمن تأکید بر این‌که آمریکا هیچ‌گاه آرمان و اصول ما را قبول نداشته است، خاطرنشان کرد: شعار مرگ بر آمریکا باید بیش از پیش پرشورتر و پررنگ‌تر سر داده شود.

امام جمعه موقت خرم آباد ضمن دعوت از نمازگزاران به تظاهرات علیه اقدامات آل‌سعود و رژیم صهیونیستی، گفت: رژیم غاصب اسرائیل جان و مال مردم مظلوم و مسلمان فلسطین را لگدکوب می‌کند.

وی کشتار مسلمانان در ایام حج را حماقت آل‌سعود خواند و افزود: کشتار هزاران نفر از مسلمانان در امن‌ترین مکان و زمان و ان هم در روز عید قربان نشان از حماقت رژیم آل‌سعود دارد.

متقی‌نیا به فرارسیدن عید غدیر خم اشاره کرد و افزود: ما باید ضمن گرامیداشت این عید بزرگ مسلمانان، نسبت به مطالعه و نشر زیارت غدیر تلاش کنیم.

وی با اشاره به هفته دفاع مقدس، عنوان کرد: در دفاع مقدس، ایران اسلامی مقاومت و پایداری خود را در جنگی نابرابر و میان حق و باطل به نمایش گذاشت.

امام جمعه موقت خرم‌آباد ضمن تأکید بر این‌که ابهت ابرقدرت‌ها در جنگ تحمیلی هشت ساله شکسته شد، بیان کرد: دفاع مقدس ذخیره‌ای باارزش و گنجینه‌ای تمام نشدنی است که در ان استقلال ایران اسلامی برای تمامی دنیا به اثبات رسید.

وی تصریح کرد: یکی از باارزش‌ترین دستاوردهای این جنگ تحمیلی، اتحاد ایجاد شده بین ملت در هشت دفاع مقدس و نیز شکوفایی روحیه انقلاب‌گری جوانان ایرانی بود.

متقی‌نیا ضمن تأکید بر این‌که اهمیت فضای مجازی و سایبری کمتر از اهمیت دفاع مقدس نیست، خاطرنشان کرد: ما در دوران شکل‌گیری دنیای مجازی در خواب بودیم.