جهش تولید | شنبه، ۹ فروردین ۱۳۹۹

فاز دوم بازسازی بیمارستان شهدای هفتم تیر دورود در دست انجام است - نمایش محتوای خبر

 

 

فاز دوم بازسازی بیمارستان شهدای هفتم تیر دورود در دست انجام است

فاز دوم بازسازی بیمارستان شهدای هفتم تیر دورود در دست انجام است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: فاز دوم بازسازی بیمارستان شهدای هفتم تیر دورود در دست انجام است.

به گزارش خبرگزاری فارس از دورود، کوروش ساکی در مراسم افتتاح کلینیک تخصصی درمانی بیمارستان شهدای هفتم تیر شهرستان دورود اظهار داشت: با توجه به جمعیت این شهرستان و وضعیت زیرساخت‌های درمانی این شهرستان در شرایط مطلوبی قرار نداشت و لذا نیازمند تقویت زیرساخت‌ها بود.

وی اضافه کرد: به همین منظور اقدامات خود را در دو بخش کوتاه‌مدت و بلندمدت آغاز کردیم چراکه بیمارستان موجود کاملا مستهلک، فرسوده و زلزله‌زده بود که به همین منظور با تخصیص اعتباری بالغ‌بر یک میلیارد و 500 میلیون تومان کار بازسازی تنها بیمارستان موجود را در دستور کار قراردادیم و تاکنون چند بخش از این بیمارستان مورد بازسازی قرار گرفته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه کار بازسازی این بیمارستان همچنان در حال انجام است، گفت: در حال حاضر اتاق‌های عمل این بیمارستان در دست بازسازی قرار دارد و در تلاش هستیم تا اتاق‌های عمل در حد یک بیمارستان 160 تخت‌خوابی ایجاد شوند.

وی افزود: گسترش ICU و CCU بیمارستان شهدای هفتم تیر دورود نیز در دستور کار قرار دارد، ضمن آنکه کار بازسازی بخش اعصاب و روان نیز به‌طور جدی در حال انجام است.

ساکی با اشاره به پروژه احداث کلینیک تخصصی درمانی شهرستان دورود، خاطرنشان کرد: برای احداث کلینیک تخصصی درمانی در شهرستان دورود سه میلیارد تومان اختصاص‌ یافته است که این پروژه به پیمانکار واگذار شده است و اگر مشکل زمین آن حل شود روند اجرایی آن آغاز می‌شود.

وی یادآور شد: با توجه به حجم این پروژه و زمان مورد نیاز برای تکمیل آن و با توجه به نیازهای شهرستان می‌بایست محلی برای این کلینیک در نظر گرفته شود که فضای کنونی با مشارکت بخش خصوصی و خیرین در نظر گرفته‌ شده است.

این مسئول نبود زایشگاه در تنها بیمارستان شهرستان را یکی از مشکلات جدی شهرستان بیان کرد و گفت: با پیگیری‌های به‌عمل‌آمده ساخت زایشگاه و اتاق‌های عمل در 2 هزار و 100 متر مربع فضا در چهار طبقه در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه پروژه احداث زایشگاه بیمارستان به پیمانکار واگذار شده است، گفت: این پروژه با اعتباری بالغ‌ بر دو میلیارد و 500 میلیون تومان احداث می‌شود.

ساکی افتتاح مجتمع آموزش عالی سلامت شهرستان دورود را گامی در توسعه بهداشت و درمان این شهرستان دانست و گفت: مجوز جذب دانشجو این دانشگاه از سوی وزیر بهداشت و درمان صادر شد.