جهش تولید | شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۹

فاطمه(س) تابلوی ارزش‌ها، کرامات و شرافت انسانی و الهی است - نمایش محتوای خبر

 

 

فاطمه(س) تابلوی ارزش‌ها، کرامات و شرافت انسانی و الهی است

فاطمه(س) تابلوی ارزش‌ها، کرامات و شرافت انسانی و الهی است

مسئول دفتر جذب و گزینش دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور گفت: حضرت فاطمه(س) تابلوی ارزش‌ها، کرامات و شرافت انسانی و الهی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از پلدختر، حجت الاسلام سید احمد تقوی در همایش تجلیل از فعالان عرصه ایثار و شهادت شهرستان پلدختر اظهار داشت: حضرت فاطمه زهرا (س) سر مشق زنان و اسوه حسنه است.

وی افزود: تعابیر بلندی در ستایش از فاطمه زهرا(س) ازسوی خداوند و  لسان حضرت پیامبر بیان شده که همگی نشانگر محور بودن فاطمه در عالم وجود است.

مسئول دفتر جذب و گزینش شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: فاطمه زهرا(س) محور حدیث کسا و حجت خداوند بر ائمه اطهار است.

تقوی قرار گرفتن حضرت زهرا(س) در حدیث کسا را دارای رمز و راز ارزیابی کرد و بیان داشت: فاطمه سیده النسا العالمین است که همه عالمیان اعم از مرد و زن باید به او اقتدا کنند.

این مسئول در ادامه خاطرنشان کرد: فاطمه(س) فرا زمانی و فرا مکانی بوده و به همه عصرها متعلق است.

مسئول دفتر جذب و گزینش شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به جایگاه والای این بانوی شهیده در تاریخ گفت: فاطمه سرمشق و الگوست و تنها به زنان و دختران محدود نمی‌شود، بلکه مردان نیز باید به او اقتدا کنند.

تقوی بان داشت: فاطمه تابلوی ارزش‌ها، کرامات و شرافت انسانی و الهی است. رمز عظمت حضرت زهرای اطهر به خاطر گزینش‌ها، انتخاب‌ها و خط مشی اوست.

این مسئول گفت: مواضع سیاسی، عرفان، سلوک، سیره و مواضع اجتماعی ان حضرت همه شاخص و دارای اهمیت است.

مسئول دفتر جذب و گزینش شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور مهم‌ترین انتخاب فاطمه (س) را دفاع جانانه از ولایت و امامت حضرت علی(ع) عنوان کرد و گفت: فاطمه (س) نخستین شهیده راه ولایت و امامت بود که در این راه با شهادتش به همه دفاع از ولایت و حقیقت را آموخت.

وی عنوان کرد: فاطمه(س) پاسدار میراث رسول الله بود که به واسطه دفاع جانانه خود از ارزش‌ها سرمشق همه ما باشد.

تقوی با تبیین صراط مستقیم ابراز داشت: صراط مستقیم راهی است که هم برای دنیا و هم آخرت دارای برنامه است.

مسئول دفتر جذب و گزینش شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به روایتی از امام صادق (ع) گفت: مصداق صراط مستقیم حضرت علی (ع) بود.

این مسئول با تقدیر از نقش آفرینان همایش تجلیل از فعالان عرصه ایثار و شهادت متذکر شد: خدمت به شهدا در راستای هدف والای شهدا است.