سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | جمعه، ۶ خرداد ۱۴۰۱

فجر 1400 با شبکه لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

فجر 1400 با شبکه لرستان

فجر 1400 با شبکه لرستان

مدیر کل صدا وسیمای لرستان :  شبکه لرستان برای  گرامیداشت چهل و سومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، ویژه برنامه‌های متنوعی را در نظر گرفته است .
دکتر شیروی گفت: «رادیو لرستان» در ایام دهه مبارک فجر، برنامه صبحگاهی  خود ر ا  با عنوان «سلام لرسو» به صورت ویژه از ساعت 7 صبح به مدت 1  ساعت ، به صورت زنده تهیه و پخش  می کند ؛ویژه برنامه «صدای انقلاب»  نیز  ساعت 9 صبح ،به مدت 60 دقیقه از رادیو لرستان  پخش می شود. این برنامه   با آیتم هایی مانند:روز شمار انقلاب ، مهمان و کارشناس  ،گزارش مردمی ، سرودها و موسیقی های انقلابی ،گزارش ویژه از پیشرفت ها و توسعه استان ، مسابقه پیامکی و ... در خدمت مخاطبان خواهد بود. برنامه 45 دقیقه ای "چشم انداز" نیز به صورت ویژه پخش می شود؛در این برنامه هر روز ساعت 10 صبح با دعوت از مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی  استان به بررسی دستاوردهای انقلاب اسلامی پرداخته  می شود.برنامه شاد عصرگاهی رادیو لرستان به نام «ایوارتو وخیر» از ساعت 16:20 به مدت 75 دقیقه با قسمت هایی مثل: نمایش طنز ، سرودهای انقلابی و ... میهمان خانه های هم استانی های عزیز است. رادیو لرستان با تولید و پخش 10برنامه «دستاورد انقلاب» در  ساعت 18:30 به مدت 30 دقیقه با حضور کارشناسان و مدیران استان،  دستاوردهای انقلاب اسلامی را واکاوی می کند ؛ دیگر برنامه ها از جمله«کافه جوانی»،«باغ خاطرها»، «نیلوفرانه» ،«هم ولاتی » و«خاکریز»در  این ایام ،حال وهوای انقلابی به خود  می گیرد.
 سیما:
مدیر کل صدا وسیمای لرستان افزود: در برنامه زنده شبانه سیمای شبکه لرستان با عنوان« وایک»  که هر شب ساعت 21 به مدت یک ساعت تولید و پخش می شود،فرمانداران و چهره های موفق و شاخص شهرستانهای استان حضور پیدا می کنند و علاوه بر تبیین دستاوردها و اقدامات نظام در آن نقاط ، توانمندی های هر شهرستان به تصویر کشیده می شود. برنامه های «حونه امید»، « سرمشق» ،«روستا» (بیان خدمات و دستاورد های نظام مقدس جمهوری اسلامی در روستا ها)،«پژواک»،«سفر به شهرستان ها» و «افق روشن » نیز دراین ایام  به صورت ویژه  به این مناسبت می پردازند. مستند «خاطرات انقلاب » ، که بیانگر تاریخ شفاهی انقلاب در شهرستانهای استان لرستان است و مستندهای «حلقه وصل»،«آیت الله قاضی» و «شهید رحیمی» که تولید شبکه لرستان هستند و مستندهای تأمینی «دربرابر طوفان»  و «عصر خمینی» نیز در این ایام در کنداکتور پخش قرار می گیرند.
مجموعه تلویزیونی « گذر از رنج ها» هر شب ساعت 30: 23 پخش می شود و پخش 12 فیلم سینمایی جشنواره فیلم های سینمایی شبکه لرستان درساعت 1  بامداد(بازپخش 8:30 صبح)  و  پخش انیمیشن خاندان پهلوی از دیگر برنامه های تأمینی شبکه لرستان در دهه فجر هستند.  
  خبر:
دکتر شیروی در بخش دیگری از سخنان خود گفت:در معاونت خبر مرکز لرستان ، مراسم و افتتاح طرح های عمرانی، بهداشتی و زیر ساختی استان پوشش داده  می شود؛همچنین 30 مورد گزارش تولیدی از انقلاب در شهرستانها و معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی   و 10 مورد گزارش گفتگومحور از فعالین انقلابی  استان و5 موردگفتگوی ویژه ی خبری با حضور مدیران ارشد استان پیرامون دستاوردهای انقلاب  از دیگر  برنامه های این معاونت در ایام دهه فجر خواهد بود .
فضای مجازی:  
مدیر کل صدا وسیمای لرستان در پایان با تاکید بر اهمیت فضای مجازی افزود: مجموعه تولیدات فضای مجازی مرکزلرستان در بخش مکملی شامل تقطیع وتوزیع برنامه های تولیدی سیما، صدا وگزارشهای خبری در بستر فضای مجازی و وبسایت مرکز ، تولید عکس نوشته ، پادکست و بازتولید برنامه های آرشیوی و نماهنگ ها ، ارسال محتوایی پویشهای مردمی و  تولید ویدئوکلیپ با موضوع دهه فجر از تولیدات این معاونت است  ؛همچنین اولین رویداد محله محور استان لرستان با عنوان پویش « هُمسا » با موضوع ارسال مسائل و پیشنهادات محله های(نقاط مختلف) استان در قالب عکس، پوستر، فیلم کوتاه، شعر، دست نوشته و... که با همکاری قرارگاه فرهنگی اجتماعی صاحب الامر (عج) استان برگزار می‌شود و پویش شعر خوانی ۲۲ بهمن ویژه دانش آموزان کلاس اول دبستان های استان که با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار می شود از دیگر اقدامات معاونت  فضای مجازی  مرکزدر ایام الله دهه فجر است.