رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲ مرداد ۱۳۹۸

فرماندار خرم‌آباد: اقتصاد مقاومتی بیشتر از مبانی تئوریک نیازمند عملیاتی شدن است - نمایش محتوای خبر

 

 

فرماندار خرم‌آباد: اقتصاد مقاومتی بیشتر از مبانی تئوریک نیازمند عملیاتی شدن است

فرماندار خرم‌آباد: اقتصاد مقاومتی بیشتر از مبانی تئوریک نیازمند عملیاتی شدن است

حبیب‌الله خجسته پور اظهار داشت: در بحث نام‌گذاری شعار سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» اگر به سنوات اخیر دقت کنیم در 80 درصد نام‌گذاری‌های چند سال اخیر از طرف مقام معظم رهبری« اقتصاد» یکی از اجزای اصلی شعار سال بوده که این نشان‌دهنده دغدغه ایشان به موضوعات اقتصادی و معیشتی مردم است.

وی با اشاره به اینکه مردم ما شایستگی هرگونه خدمتی را دارند افزود: در زمینهٔ داخلی و خارجی مشکلاتی اقتصادی وجود داشته که آن‌گونه که باید این مشکلات رفع نشده بنابراین پسوند (اقدام و عمل) در شعار سال 95 دغدغه مقام معظم رهبری در این زمینه را نشان می‌دهد.

فرماندار خرم‌آباد عنوان کرد: شعار اقتصادی مقاومتی دو رکن اصلی دارد که آن درون‌زا و برون‌گرا بودن یک اقدام عملی است بنابراین با نامه، بخش‌نامه، و طراحی تئوریک نمی‌توانیم به نتیجه برسیم چراکه اقتصاد مقاومتی بیش‌تر از مبانی تئوریک نیازمند عملیاتی شدن است.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با نام‌گذاری شعار سال 95 از سوی مقام معظم رهبری و گشایشی که در سطح بین‌المللی رخ داد، همه دولت‌مردان بتوانند در زمینهٔ عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی در حوزه‌های مختلف قدم بردارند.

خجسته پور گفت: در استان لرستان با توجه به مشکلات زیرساختی که وجود دارد، نیازمند این هستیم که به‌ طور حتم با کمک دولت بخش خصوصی را پای‌کار بیاوریم تا با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در زمینهٔ عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی کوشا باشیم.

وی تصریح کرد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی مردم نیز باید در تمام شئون زندگی خود تمام مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی را مدنظر قرار دهند.