جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

فرهنگ‌سازی در امر حمل و نقل سبب کاهش حوادث می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

فرهنگ‌سازی در امر حمل و نقل سبب کاهش حوادث می‌شود

فرهنگ‌سازی در امر حمل و نقل سبب کاهش حوادث می‌شود

امام‌ جمعه پلدختر به فرهنگ‌سازی ارتقاء فرهنگ حمل‌ونقل تأکید و کرد و گفت: با فرهنگ‌سازی می‌توان سطح آگاهی افراد را افزایش داد تا از بروز مشکلات جلوگیری شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمد سوری در دیدار با رئیس و کارکنان راهداری شهرستان پلدختر اظهار داشت: راهداران  سربازان خاموش جاده‌ها هستند که با مجاهدت شبانه‌روزی خود روح کمک به همنوع را تقویت می‌کنند.

وی افزود: در روایات دینی بر خدمت‌رسانی به مردم توصیه و تأکید بسیاری شده ‌بنابراین کسانی که به مردم خدمت می‌کنند نزد پروردگار جایگاه والایی دارند.

امام‌ جمعه پلدختر عنوان کرد: تلاش و همت راهداران دارای قداست بوده و پاداش آن‌ها نزد خداوند محفوظ ماندگار است که این تلاش به‌طورقطع در ایجاد و امنیت مسافران در جاده‌ها بسیار تأثیرگذار است.

وی بیان کرد: حمل‌ونقل جاده‌ای در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران موضوع مهمی است و این مسئله در تهیه کالاهای مورد نیاز مردم که از طریق جابه‌جایی فراهم می‌شوند نقش بی‌بدیلی دارد.

سوری گفت: راهداران در این موضوع وظیفه سنگینی دارند و در این راه ممکن است خطراتی را به جان بخرند که نتیجه تلاش آن‌ها ایجاد ایمنی در سفرها برای مردم است.

وی به فرهنگ‌سازی هر چه بیشتر در راستای ارتقای فرهنگ حمل‌ونقل تأکید کرد و اظهار داشت: می‌توان با فرهنگ‌سازی سطح آگاهی افراد را در این ارتباط افزایش داد تا از بروز مشکلات جلوگیری شود.

امام‌جمعه پلدختر تصریح کرد: تلاش راهداران و فعالان پرتلاش در این عرصه که سبب سهولت عبور و مرور در راه‌ها و حفظ آرامش مردم در جاده‌ها می‌شود قابل‌ تقدیر است.

در این مراسم از سوی که از سوی اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان پلدختر برگزار شد از رانندگان نمونه با اهدای هدایایی تجلیل به عمل آمد.