رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جدید جامعه منتقل شود - نمایش محتوای خبر

 

 

فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جدید جامعه منتقل شود

فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جدید جامعه منتقل شود

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: فرهنگ ایثار و شهادت باید به نسل جدید جامعه منتقل شود و مسیر و ویژگی شهداء را مورد بازشناسی قرار دهیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید احمد میرعمادی در دیدار با خانواده سه  تن از شهیدان شهر معمولان (شهید علی محمدی و شهید محمدعلی سپندیانی و شهید سیفی بیرانوند ) با بیان اینکه شهداء و خانواده شهداء ءصاحبان اصلی کشور و انقلاب هستند، اظهار داشت: خانواده شهدا با ایثار، فداکاری، گذشت و قناعت برای انسان‌ها الگو هستند.

وی با بیان این‌که شهدا با خون پاک خویش استقلال، امنیت، اقتدار، عزت و آرامش را برای ملت ما به ارمغان آوردند، افزود: شهدا همه‌چیز خود را فدای دین اسلام و انقلاب کردند و به ما درس بزرگ شجاعت و ایثار دادند.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با بیان اینکه یاد و خاطره شهدا باید در جامعه زنده بماند، عنوان کرد: ما همیشه مدیون و قدردان خون پاک شهداء هستیم و باید با جان ‌ودل ادامه‌دهنده راه شهداء باشیم و این‌یک وظیفه همگانی است.

وی با تأکید بر اینکه در سایه خون شهدا برکات و دستاوردهای بسیار بزرگی نصیب کشور شده است، بیان کرد: بصیرت  و ولایتمداری بزرگ‌ترین پشتوانه خون پاک شهدا است که ما وظیفه‌داریم از این سرمایه عظیم حفاظت و حراست کنیم.

میرعمادی بر ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تأکید کرد و گفت: ما باید با مطالعه خاطرات، زندگی‌نامه و وصیت‌نامه شهداء فرهنگ شهید و شهادت را در جامعه تبیین کنیم.

وی با تأکید بر اینکه فرهنگ ایثار و شهادت را باید  به نسل  جدید جامعه منتقل کنیم، تصریح کرد: باید مسیر و ویژگی شهداء را مورد بازشناسی قرار دهیم و راه شهید و شهادت را در جامعه اسلامی زنده نگه‌داریم.