جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

فرهنگ ایثار و شهادت توسط دانشگاه‌های لرستان ترویج یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

فرهنگ ایثار و شهادت توسط دانشگاه‌های لرستان ترویج یابد

فرهنگ ایثار و شهادت توسط دانشگاه‌های لرستان ترویج یابد

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان گفت: دانشگاه‌ها باید در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تلاش کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد مراد روشنی در همایش یاران بی‌ادعا که در سالن اجتماعات دانشگاه علمی کاربردی استان لرستان برگزار شد بابیان اینکه در دفاع مقدس خیرات و برکات فراوانی نصیب جمهوری اسلامی شد اظهار داشت: همان‌گونه که امام خمینی(ره) می‌فرمایند جنگ نعمت است، دفاع مقدس نیز نعمت‌های فراوانی را برای ایران اسلامی رقم زد و این سرمایه عظیم برکاتی را به دنبال داشت.

وی افزود: هشت سال جنگ تحمیلی چشم طمع دشمنان را به این کشور کوتاه کرد به‌طوری‌که بعد از دفاع مقدس هیچ کشوری قصد تعرض به جمهوری اسلامی حتی در ذهنش خطور نکرد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان عنوان کرد: سراسر زندگی شهدا درس ایثار و فداکاری است و یکی از افتخارات ما وجود شهدایی است که علاوه بر اینکه درزمینهٔ دفاعی سرآمد بودند جزء نخبگان درسی نیز به شمار می‌رفتند به طوری‌که رزمندگانی در رشته‌های مختلف ازجمله پزشکی و اساتید دانشگاه در جبهه‌ها حضور داشتند.

وی بیان کرد: دانشگاه‌ها باید در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تلاش کنند و در این راستا وصیت‌نامه، زندگی‌نامه و خاطرات شهدا ‌را به‌گونه‌ای بازگو کنند که بتوانیم از ظرفیت دانشگاه در راستای انتقال فرهنگ شهادت به آیندگان استفاده کنیم.

مرادی بابیان اینکه ثبات نظام، امنیت و آرامش کشور مدیون شهدا و ایثارگران است تصریح کرد:  شهدا حماسه‌سازانی هستند که با رشادت‌های خود ضامن بقا، حفظ استقلال و آزادی نظام‌اند.

وی گفت: شهدا با بهره‌گیری از  فرهنگ غنی ایثار و شهادت در راه مکتب و میهن خود جان‌فشانی کردند بنابراین زنده نگه‌داشتن یاد و نام شهدا نه‌تنها یک وظیفه دینی بلکه بااقتدار، شکوه و امنیت کشور  گره‌خورده است.