رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

فرهنگ ایثار و شهادت سبب بیداری اسلامی‌ شده است - نمایش محتوای خبر

 

 

فرهنگ ایثار و شهادت سبب بیداری اسلامی‌ شده است

فرهنگ ایثار و شهادت سبب بیداری اسلامی‌ شده است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان لرستان گفت: فرهنگ ایثار و شهادت نه‌ تنها در ایران بلکه در کشورهای اسلامی سبب بیداری اسلامی‌شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام‌ سعید مهدوی‌امین در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد بابیان اینکه در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استان لرستان تاکنون اقدامات خوبی انجام‌شده است، اظهار داشت: تاکنون اقدامات خوبی انجام‌شده به‌طوری‌که خاطرات شهدا تبدیل به داستان و رمان شده است.

وی افزود: فرهنگ ایثار و شهادت باید وارد زندگی مردم شود چراکه این فرهنگ با ما عجین شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان لرستان با اشاره به ترویج این فرهنگ توسط صداو سیمای استان، عنوان کرد: یکی از اقدامات خوب صدا و سیمای استان، تولید برنامه‌ای است که قبل از اذان شهدای آن روز را معرفی و وصیت‌نامه یکی از آن‌ها را قرائت می‌کند.

وی بیان کرد: در شهرها و دانشگاه‌های استان قبور شهدای گمنام وجود دارد و خیابان‌ها با شهدا نام‌گذاری شده است و روز نیست که در سایر کشورهای اسلامی شهیدی تقدیم اسلام نشود.

مهدوی امین بابیان اینکه بابت هر آیه قرآن 10 شهید تقدیم اسلام شده است، تصریح کرد: شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت باید درصدد باشد برنامه جامعی در سطح کلان کشور تهیه کند و بعد به استان‌ها ابلاغ شود تا بخشی از پراکنده‌کاری‌ها و موازی‌کاری‌ها جلوگیری شود.

وی خاطرنشان کرد: امروزه فرهنگ ایثار و شهادت نه‌ تنها در ایران بلکه در کشورهای اسلامی سبب بیداری اسلامی‌ شده است.