جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

فرهنگ کتاب‌خوانی در بین دانش آموزان پلدختری ترویج یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

فرهنگ کتاب‌خوانی در بین دانش آموزان پلدختری ترویج یابد

فرهنگ کتاب‌خوانی در بین دانش آموزان پلدختری ترویج یابد

مدیر آموزش‌وپرورش پلدختر گفت: فرهنگ کتاب‌خوانی در میان دانش آموزان پلدختری ترویج یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، علیرضا افتخاری در مراسم نمادین نواختن زنگ کتاب و کتاب‌خوانی در دبیرستان پسرانه شاهد شهر پلدختر اظهار داشت: دانش آموزان سرمایه‌های عظیم جامعه به‌حساب می‌آیند و علم آموختن در دوران کودکی همچون نقشی است که روی سنگ حک می‌شود و بی‌شک ماندگار است.

وی به اهمیت و جایگاه کتاب و کتاب‌خوانی اشاره کرد و افزود: برای پرورش و تربیت این سرمایه‌ها از ابزارهای مختلفی استفاده می‌شود که کتاب مهم‌ترین آن‌ها است بنابراین باید فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در میان اقشار مختلف مردم به‌ویژه نوجوانان و جوانان نهادینه شود.

مدیر آموزش‌وپرورش پلدختر بیان کرد: کتاب گنجینه معارف و معانی بشری است که هم راه گشا و هم راهنما است و داشتن جامعه‌ای موفق با نسل قوی و توانمند باید کودکان و نوجوانان آن اهل مطالعه باشند و باید تلاش شود تا کتاب به‌عنوان همراه همیشگی خانواده‌ها و در سبد کالای آن‌ها قرار گیرد.

وی بابیان این‌که با توجه به اهمیت کتاب و کتاب‌خوانی نباید آن را به یک روز و یا هفته خلاصه کنیم عنوان کرد: دوران دانش‌آموزی بهترین فرصت برای تشویق آن‌ها به کتاب و کتاب‌خوانی است.

حجت‌الاسلام علی صیادی رئیس اداره تبلیغات اسلامی پلدختر نیز در این آئین مطالعه و کتاب‌خوانی را مسیر توسعه جامعه دانست و اظهار داشت: کتاب زیربنای تمدن بشری و ابزاری است که توسط آن فرهنگ و دانش انسان بالا می‌رود و به‌واسطه آن آگاهی جامعه بیش‌ازپیش افزایش می‌یابد.

وی کتاب را دوست همیشگی برای همه اقشار جامعه دانست و افزود: جایگاه کتاب و کتاب‌خوانی در جامعه ارتقا یابد و مقام معظم رهبری هم همواره نسبت به استفاده از کتاب امید دارند که باید جایگاه کتاب ارتقا یابد.