رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

فرهنگ کتاب‌خوانی در لرستان با بهره‌گیری از شیوه‌های نوین توسعه یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

فرهنگ کتاب‌خوانی در لرستان با بهره‌گیری از شیوه‌های نوین توسعه یابد

فرهنگ کتاب‌خوانی در لرستان با بهره‌گیری از شیوه‌های نوین توسعه یابد

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان لرستان گفت: کتاب و کتاب‌خوانی از محورهای مهم کارهای فرهنگی است که برای سامان بخشیدن به اقدامات فرهنگی دیگر این حوزه باید تقویت شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سعید مهدوی در آئین افتتاح کتابخانه شهید قنوتی اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان، اظهار داشت: ثبات امروز انقلاب اسلامی ایران مدیون و مرهون جان‌فشانی‌های شهدا در عرصه‌های مختلف است.

وی با گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر، افزود: امام خمینی(ره) در پیشبرد اهداف خود برای پیروزی انقلاب اسلامی همواره با برنامه‌ای منسجم وارد میدان عمل شدند بنابراین از همان نخستین روزهای انقلاب فرمودند جمهوری اسلامی نه یک‌کلام کم نه یک‌کلام بیشتر.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان با اشاره به مجاهدت‌های رهبر کبیر انقلاب اسلامی عنوان کرد: تربیت شاگردانی همچون آیت‌الله بهشتی، شهید مطهری و مقام معظم رهبری در مکتب امام راحل (ره) نشان‌دهنده برنامه‌ریزی منسجم ایشان برای پیروزی انقلاب اسلامی است.

وی بابیان اینکه جمهوری اسلامی ثمره انقلاب مردمی ملت ایران و دهه فجراست، بیان کرد: جمهوریت به معنای حضور مردم و تعیین ارکان نظام توسط آن‌ها است که با حضور خود در انتخابات این اصل را تکمیل می‌کنند.

مهدوی امین با اشاره به توفیقات جمهوری اسلامی ایران در میدان‌ها مختلف بین‌المللی، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران توانسته است با مشارکت جبهه نبرد در سوریه و عراق امنیت را به این کشورها بازگردانده و تمامی معادلات دشمن در این رابطه را برهم زند و این مهم به‌ واسطه همت مردم و حضور آن‌ها در انتخاب تمامی  ارکان کشور به وجود آمده است.

وی با اشاره به لزوم شرکت حداکثری در انتخابات امسال، خاطرنشان کرد: در هر انتخابات بیش از 40 میلیون نفر از واجد شرایط در کشور شرکت می‌کنند که این خود نشان‌دهنده فهم و دانش سیاسی ملت ایران است که خود را مقید به فرموده امام خمینی (ره) می‌دانند و اجازه نمی‌دهند که این انقلاب به دست نااهلان بیفتد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان با توجه به نقش کتاب و کتاب‌خوانی در فرهنگ جامعه، گفت: کتاب و کتاب‌خوانی از محورهای مهم  کارهای فرهنگی است که برای سامان بخشیدن به اقدامات فرهنگی دیگر این حوزه باید تقویت شود بنابراین لازم است تمامی اقشار به‌ ویژه جوانان و نوجوانان را بافرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی آشنا و مأنوس کرد.

وی اظهار داشت: به‌م نظور توسعه فرهنگ کتاب‌خوانی در استان لرستان استفاده از ایده‌های نو همچون کتابخانه‌های سیار در نقاط مختلف باید توسط نهادهای فرهنگی مرتبط در دستور کار قرار گیرد.