رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

فریاد لبیک یا حسین(ع) در استان لرستان طنین‌انداز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

فریاد لبیک یا حسین(ع) در استان لرستان طنین‌انداز شد

فریاد لبیک یا حسین(ع) در استان لرستان طنین‌انداز شد

همایش لبیک یا حسین(ع) با حضور اقشار مختلف مردم در شهرستان خرم‌آباد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد همایش لبیک یا حسین(ع) عصر روز سه شنبه با حضور اقشار مختلف مردم شهرستان خرم‌آباد در جوار حرم امامزاده زیدابن علی(ع) برگزار شد.

مسلم رضایی پور سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خرم‌آباد در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: هم‌زمان با ورود کاروان مقدس امام حسین(ع) در روز دوم محرم به صحرای کربلا، اوقاف و امور خیریه شهرستان خرم‌آباد اقدام به برگزاری همایش لبیک یا حسین(ع) در جوار امام‌زاده زید ابن علی(ع) کرده است.

وی با اشاره به اینکه این همایش با حضور هیئات مذهبی خرم‌آباد، مداحان برجسته خرم‌آباد و تعزیه خانی برگزار شد افزود: برنامه امسال اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خرم‌آباد دو ویژگی خاص دارد به‌طوری‌که نخستین برنامه آن رونمایی از ساخت ضریح امام‌زاده محمد حنفیه رازان بود که توسط هنرمندان برجسته استان اصفهان ساخته شد.

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خرم‌آباد عنوان کرد: در ساخت این ضریح حدود 55 میلیون تومان از محل نذورات مردمی و کمک‌های خیرین هزینه شد که در روز دوم ماه محرم در مراسم لبیک یا حسین(ع) این ضریح حرکت داده شد و در هفته وقف رونمایی این ضریح انجام می‌شود.

وی بیان کرد: برنامه لبیک یا حسین(ع) به شکلی برگزار شد که کاروان هیئت اعظم تعزیه لرستان با حضور در کنار پارک صخره‌ای لبیک‌گویان به سمت زیدابن علی(ع) حرکت کرد.

رضایی پور تصریح کرد: تا پایان محرم و صفر سوگواره بصیرت عاشورایی برگزار می‌شود و در روز جمعه همایش شیرخوارگان حسینی در امامزاده زید ابن علی(ع) برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: روز شنبه نیز همایش احلی من العسل برای دانش آموزان و برگزار می‌شود؛ دوازدهم محرم نیز همایش رهروان زینبی و مراسم شهادت امام سجاد(ع) نیز در استان برگزار می‌شود.

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خرم‌آباد گفت: اول ماه صفر همایش منشور عزت خطبه حضرت زینب برگزار می‌شود، یک فقره موکب در مرز چزابه توسط اوقاف و امور خیریه خرم‌آباد برای خدمات دادن به زائران اربعین برپا می‌شود و پیاده‌روی حرم تا حرم از حرم زیدابن علی(ع) به حرم امامزاده عبدالله(ع) برگزار می‌شود.