جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

فضای سبز حریم کارخانه‌های دورود باید سامان‌دهی شود - نمایش محتوای خبر

 

 

فضای سبز حریم کارخانه‌های دورود باید سامان‌دهی شود

فضای سبز حریم کارخانه‌های دورود باید سامان‌دهی شود

شهردار دورود با اشاره به وضعیت فضای سبز و درختان منطقه تحت پوشش کارخانه‌های سیمان، فولاد و چدن و فارسیت، گفت: فضای سبز حریم کارخانه‌های در جوار شهر دورود باید سامان‌دهی شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از دورود، عزت‌الله چراغی سه‌شنبه شب در جلسه‌ای که به منظور حفظ و نگهداری فضای سبز مناطق تحت پوشش تعدادی از کارخانه‌‌های شهرستان دورود که در حریم این شهر قرار گرفته‌اند، اظهار داشت: با توجه به اهمیتی که فضای سبز و درخت در زندگی انسان دارد، لذا فضای سبز و محیط‌‌زیست برای مدیریت شهری در دورود بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به وضعیت فضای سبز و درختان منطقه تحت پوشش کارخانه‌های سیمان، فولاد و چدن و فارسیت، تأکید کرد: لازم است در سایه تعامل برای رفع مشکلات و احیای این منطقه تسریع شود.

شهردار دورود تأکید کرد: استفاده بهینه و عمومی از فضای سبز و حراست از درخت‌های قدیمی این مناطق مدنظر ما است.

وی در خصوص مشکلات این مناطق در شهر دورود تأکید کرد: این منطقه دارای مشکلاتی همچون عدم بهره‌وری و بهینه‌سازی به خصوص در بخش سیستم آبیاری و نگهداری نامناسب به دلیل عدم حضور نیروی متخصص وجود دارد.

چراغی در ادامه با بیان اینکه لزوم ارائه طرح و برنامه جهت احیای این منطقه تصریح کرد: لازم است جهت اصلاح و احیای این منطقه راه‌کارهای مناسبی ارائه و اجرای آن در دستور کار قرار گیرد.

گفتنی است در این جلسه مقرر شد که در جهت احیا و حفاظت از این سرمایه ملی و تعامل دستگاه‌های مرتبط و همکاری اداره راه و شهرسازی، شهرداری دورود و اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان و کارخانه سیمان اقدامات لازم در دستور کار قرار گیرد.