رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

فضای شهری خرم‌آباد برای معلولان مناسب‌سازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

فضای شهری خرم‌آباد برای معلولان مناسب‌سازی می‌شود

فضای شهری خرم‌آباد برای معلولان مناسب‌سازی می‌شود

فرماندار خرم‌آباد گفت: برای تردد معلولان و کهنسالان اقداماتی برای مناسب سازی فضای شهری خرم‌آباد در حال انجام است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حبیب اله خجسته پور  در ستاد مناسب‌سازی شهرستان خرم‌آباد که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: مناسب‌سازی محل تردد برای معلولان و جانبازان در سطح شهر ازجمله مهم‌ترین وظایف ستاد مناسب‌سازی است و بنابراین اجرای مصوبات کمک می‌کند تا معلولان به‌راحتی در سطح شهر تردد کنند.

وی افزود: با توجه به وضعیت خاص برخی از افراد جامعه از جمله جانبازان، معلولان و افراد سالمند و تردد آنان در سطح شهر می‌بایست در طراحی و ساخت پروژه‌های عمرانی، رفاهی و اداری نهایت دقت و توجه اعمال شود.

فرماندار خرم‌آباد عنوان کرد: در مناسب‌سازی شهر، شهرداری بیشترین نقش را به عهده دارد و انتظار می‌رود وظیفه خود را به‌خوبی انجام دهد.

وی در رابطه با پیگیری مصوبات جلسه قبل، بیان کرد: در نظر گرفتن  خیابان انقلاب برای پایلوت، نصب تابلو مربوط به معلولان و جانبازان، نصب کیوسک تلفن ویژه  معلولین، شناسایی پلاک و برچسب معلولان و مناسب‌سازی ادارات ازجمله مصوبات جلسه قبلی بوده است که امروز پیگیری می‌شوند.

خجسته پور گفت: نصب دستگاه‌های خودپرداز ویژه معلولان ازجمله مصوبات است که باید به شورای هماهنگی بانک‌ها در استان برود و برای آزمونه سه منطقه در شهر مشخص شود و بعد از نصب اطلاع‌رسانی شود تا معلولان و جانبازان از آن‌ها استفاده کنند.

حسین زرینجویی معاون عمران و شهرسازی شهرداری خرم‌آباد نیز در این جلسه ،اظهار داشت: در رابطه با بحث مناسب‌سازی شهرداری خرم‌آباد با همکاری شهرداری کارگاه آموزشی را برگزار کرده که مسئولان شهرسازی و کارشناسان در آن شرکت کردند.

وی بابیان اینکه بحث مناسب‌سازی در شهرداری خرم‌آباد به یک ضرورت همیشگی تبدیل‌شده است، افزود: مناسب‌سازی خیابان شهدا برای تردد معلولان از سه‌راه 17 شهریور تا سه‌راه الشتردر دست مطالعه است و امسال اجرا می‌شود.

معاون عمران و شهرسازی شهرداری خرم‌آباد خاطرنشان کرد: مناسب‌سازی ادارات شهرداری منطقه یک و دو شهرستان خرم‌آباد انجام‌گرفته و مکان‌های عمومی نیز طی ده روز آینده مجاب به مناسب‌سازی می‌شوند.

اکبر فولادوند جانشین راهور شهرستان خرم‌آباد نیز در این جلسه، اظهار داشت: برای آزمونه قرار دادن خیابان انقلاب و بعثت نیاز به جابه‌جایی ایستگاه تاکسی جهادگران است که طی هفته آینده انجام می‌گیرد.

وی افزود: بر اساس قانون جدید راهور برای هر سازمان سهمی وظایفی در نظر گرفته‌شده که هر سازمان موظف به اجرای وظیفه خود است.

ناصر محمود وند رئیس اداره مخابرات شهرستان خرم‌آباد نیز در این جلسه اظهار داشت: به دلیل سوق پیدا کردن مردم به‌سوی تلفن همراه در سطح کشور بودجه نصب کیوسک تلفن همراه بین 300 تا 400 میلیون  تومان است و این حالی است که کارکرد آنان به ده میلیون تومان نمی‌رسد.

وی افزود: با توجه به شرایط خاص معلولان و مصوبات ستاد مناسب‌سازی مخابرات اقدام به نصب کیوسک تلفن ویژه معلولان در مک آن‌های مورد تأیید ستاد مناسب‌سازی می‌کند.

علی‌محمد بیرانوند، معاون مالی آموزش‌وپرورش ناحیه یک شهرستان خرم‌آباد نیز در این جلسه اظهار داشت: با توجه به مصوبه اداره کل آموزش‌وپرورش لرستان و نوسازی مدارس، هیچگونه دخل و تصرف در ساختمان مدارس بدون اجازه نوسازی مدارس انجام نمی‌شود بنابراین برای مناسب‌سازی مدارس پیشنهادهای خود را به نوسازی مدارس ارسال کرده‌ایم.

جواد عموزاده رئیس مرکز بهداشت شهرستان خرم‌آباد نیز در این جلسه اظهار داشت: 60 مرکز بهداشت، مراکز مشاوره و آزمایشگاه زیر نظر مرکز بهداشت در سطح شهر خرم‌آباد داریم که مناسب‌سازی آن دسته مراکز که در طبقه همکف هستند که بخشی انجام و بخشی دیگر طی دو ماه آینده اجرا می‌شود.

وی افزود: برای مراکز مستقر در طبقه دوم فرصت مناسب‌سازی داده می‌شود و در صورت عدم مناسب‌سازی مجوز ساختمان لغو می‌شود.