رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

فعالیت۱۷بالگرد امدادی هلال احمر در کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت۱۷بالگرد امدادی هلال احمر در کشور

فعالیت۱۷بالگرد امدادی هلال احمر در کشور

سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور گفت: ۱۷ بالگرد در کشور عملیات امداد و نجات را انجام می دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر چرخساز پیش از ظهر دوشنبه در حاشیه سفر به لرستان و بازدید از پایگاه های نوروزی هلال احمر لرستان با بیان اینکه طرح امداد و نجات نوروزی از ۲۵ اسفندماه در دستور کار قرار گرفت گفت: متاسفانه در این مدت عده ای از هم میهنان جان خود را از دست دادند.

وی افزود: در طول تعطیلات و در برخی از استانها مسافران نوروزی گرفتار سیل و سیلاب شدند و در چند استان دیگر شاهد برف و کولاک در راه های مواصلاتی بودیم که نیروهای امداد و نجات با تمام قوا توانستند تمامی عملیات ها را پاسخگو باشند.

سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور در خصوص استخدام برخی از نیروهای فعال در جمعیت هلال احمر نیز گفت: جمعیت هلال احمر داوطلب محور بوده و همکاری افراد به خاطر استخدام شدن و دریافت دستمزد نیست با این حال در صورت نیاز برای استخدام در این سازمان اولویت با افرادی است که بیشترین همکاری را با جمعیت هلال احمر داشته اند.

وی اظهار داشت: جمعیت هلال احمر کشور برای انجام عملیات امداد و نجات در کل کشور به ۴۰ فروند بالگرد نیاز دارد که در حال حاضر تنها ۱۷ بالگرد در کشور عملیات امداد و نجات را انجام می دهند.

چرخساز تصریح کرد: شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور دارای ۱۴ کارگروه بوده که کارگروه تخصصی امداد و نجات و آموزش همگانی کشور یکی از آنها و یکی از کارها در بحث آموزش همگانی بحث پیشگیری است.

وی افزود: در بحث آموزش همگانی طرح "هر خانواده یک امدادگر" در دستور کار کارگروه امداد و نجات قرار گرفته است که این آموزش ها در مدارس، دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی وزارت بهداشت و ... داده خواهند شد و زمانیکه این شعار محقق شود در بحث پیشگیری کارهای زیادی صورت خواهد گرفت.

سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور ادامه داد: بعد از آموزش همگانی بحث دپوی اقلام و آماده سازی افراد در اولویت برنامه های کارگروه امداد و نجات قرار دارد.

وی گفت: ایران در بحث امداد و نجات جزء ۱۰ کشور برتر دنیا است.