رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۶ تیر ۱۳۹۸

فعالیت ۳۴ هزار ناظر و مجری در امر انتخابات استان لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت ۳۴ هزار ناظر و مجری در امر انتخابات استان لرستان

فعالیت ۳۴ هزار ناظر و مجری در امر انتخابات استان لرستان

استاندار استان لرستان گفت: کار اجرای انتخابات و نظارت بر آن در استان لرستان توسط یک تیم ۳۴ هزار نفری متشکل از ناظران و مجریان انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند در جلسه شورای اداری استان که در سالن اجتماعات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: 34 هزار نفر در بحث انتخابات پیش رو در قالب 22 هزار مجری و 12 هزار ناظر انتخابات فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه مجموع ناظران و مجریان انتخاباتی استان لرستان باید، «بی‌طرفی» را یک اصل بدانند و به هیچ جناح خاصی وابسته نباشند، عنوان کرد: آرای مردم در دست ما امانت است و به تعبیر مقام معظم رهبری حق‌الناس است بنابراین ما برای حفظ این امانت باید به قانون پایبند باشیم.

استاندار لرستان بابیان اینکه امسال دولت در سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری در حوزه سیاست داخلی و خارجی دو کار عمده را در دستور کار قرارداد، عنوان کرد: اولین کار دولت در حوزه سیاست خارجی، تعیین تکلیف پرونده هسته‌ای و پیگیری برای رفع تحریم‌ها بوده و دومین اقدام در بخش سیاست داخلی، تلاش برای جذب حداکثری مردم در انتخابات است.

وی عنوان کرد: هر چه مشارکت بهتر باشد، مجلسی که تشکیل می‌شود مقتدرتر بوده و این به نفع کشور است، بنابراین همه دستگاه‌های اجرایی موظف‌اند که حمایت‌های لازم را برای برگزاری هر چه‌ بهتر انتخابات داشته باشند.

بازوند بیان کرد: همه مجریان و ناظران  باید امکانات و نیروی انسانی دولت را در جریان انتخابات به کار گیرند، باید تدابیر لازم به کار گرفته شود تا در زمان رأی‌گیری مشکلاتی از قبیل قطعی آب، برق یا گاز در محل‌های موردنظر نداشته باشیم.

وی گفت: فرمانداران و بخشداران باید با کسانی که تصمیم دارند کارهای خلاف قانون را در جریان انتخابات انجام دهند برخورد جدی داشته باشند و هیچ اغماضی در این رابطه نداشته باشند.

استاندار لرستان تصریح کرد: کاندیداها باید در فرایند تبلیغات و رقابت، شعارهایی را سر دهند که قابلیت عملیاتی شدن داشته باشند، در غیر این صورت در آینده به یک مطالبه مهم برای مردم تبدیل‌شده و این عدم تحقق وعده‌ها و بدقولی‌ها به نام نظام تمام می‌شود.

وی بابیان اینکه انتخابات همیشه برای ما مایه اقتدار بوده و در سیاست‌های خارجی تأثیرگذار است، گفت: رسانه ملی برای جذب حداکثری مردم به پای صندوق‌های رأی نقش‌آفرینی کند.

بازوند اظهارداشت: رعایت اصل بی‌طرفی، توجه به قانون، کنترل شبکه‌های اجتماعی از مواردی مهمی هستند که به طور حتم باید موردتوجه باشند و در حوزه امنیت نیز باید سعی کنیم که کانون‌های چالش زا را شناسایی کنیم، البته هدف ما این نیست که فضای انتخابات را امنیتی کنیم، فقط این کار برای جلوگیری از بروز تنش‌های انجام می‌گیرد.

وی بابیان اینکه مسائل قومی و طایفه‌ای باید مدیریت شوند تا سبب بروز تنش در انتخابات نشوند، گفت: باید این اعتمادسازی در جامعه انجام بگیرد تا مردم مطمئن باشند که انتخاباتی سالم برگزارمی‌شود.