جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

فعالیت ۷۴ تیم گشت موتوری در ایام نوروز در استان لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت ۷۴ تیم گشت موتوری در ایام نوروز در استان لرستان

فعالیت ۷۴ تیم گشت موتوری در ایام نوروز در استان لرستان

رئیس پلیس‌راهنمایی و رانندگی استان لرستان گفت: ۴۲ تیم گشت خودرویی و ۳۲ تیم گشت موتورسوار در طرح نوروزی امسال فعال است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد سرهنگ منوچهر مرادی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات پلیس‌ راهنمایی و رانندگی استان لرستان برگزار شد اظهار داشت: طرح نوروزی پلیس‌ راهنمایی و رانندگی و پلیس‌راه در معابر درون و برون‌شهری با شعار «پلیس و مردم، نظم و قانون‌مداری و نشاط بهاری» با بهره‌گیری از تمام توان نیروهای انسانی و تجهیزات خودرویی با اولویت شهرهای مسافر پذیر و پرجمعیت و مراکز خرید اجرا می‌شود.

وی افزود: طرح نوروزی پلیس‌ راهنمایی و رانندگی از مدت‌ها قبل آغاز شده و نسبت به روان‌سازی ترافیک اقدام می‌کند به‌ طوری‌که از 15 اسفند تاکنون مکان‌های خرید تحت پوشش قرار گرفته است.

رئیس پلیس‌ راهنمایی و رانندگی استان لرستان عنوان کرد: با توجه به اینکه افراد دست‌فروش کل پیاده‌روها را سد معبر کرده‌اند تردد عابران در سطح سواره انجام می‌شود علی‌رغم اینکه بیشتر تصادفات عابران پیاده به این شکل بوده بنابراین واگذار کردن پیاده‌رو به دست‌فروشان زنگ خطر است.

وی بیان کرد: در طرح نوروزی 42 تیم گشت خودرویی و 32 تیم گشت موتورسوار در 120 نقطه که عموماً تقاطع پرترافیک هستند و 200 نفر پاس پیاده در معابر درون‌شهری کار روان‌سازی ترافیک را بر عهده‌ دارند.

مرادی تصریح کرد: برای هدایت و نظارت در طرح نوروزی قرارگاه تاکتیکی نثر تشکیل شده که روزانه اطلاعات سایر شهرستان‌ها گرفته و متناسب با وضعیت تصمیم‌گیری می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تصادفات نوروز سال گذشته موردبررسی قرار گرفته  و در نقاطی که تصادفات فوتی انجام‌شده پوشش ترافیکی لحاظ شده است.

رئیس پلیس‌راهنمایی و رانندگی استان لرستان گفت: مجموعه راهور درون و برون‌شهری با تمام تلاش سعی می‌کنند نوروزی آرام توأم با آرامش و امنیت برای مردم فراهم کنند.

وی اظهار داشت: با توجه به بحث چهارشنبه‌ سوری از بعد از ظهر امروز طرح ترافیکی اعمال می‌شود و مرکز پایش تصویری قسمت‌هایی را رصد می‌کند؛ سامانه تعریف شده و شماره‌گذاری فعال است اگر خودرویی اخلال ایجاد کند از طریق سامانه ثبت و برخورد می‌شود.

مرادی بابیان اینکه 172 نوع جریمه‌داریم که 41 جریمه افزایش‌یافته که این نوع جرائم حادثه‌ساز هستند افزود: از امروز جریمه‌ها بر اساس نرخ جدید افزایش می‌یابد، خط قرمز تجاوز به حقوق دیگران است بنابراین اگر خودرویی در معابر برای شهروندان مزاحمت ایجاد کند پلیس بااقتدار برخورد می‌کند.

وی عنوان کرد: با دادستان استان و شهرستان‌ها هماهنگی در این زمینه انجام‌ شده اگر امروز در شب چهارشنبه‌سوری تخلفی صورت گیرد خودرو تا پایان تعطیلات توقیف می‌شود.

رئیس پلیس‌ راهنمایی و رانندگی استان لرستان بیان کرد: در روز پنجشنبه طرح ویژه‌ای انجام و همکاران در مرکز استان به‌ صورت 100 درصد حضور دارند.

وی تصریح کرد: حوزه خدمات مرکز تعویض پلاک به‌ صورت صبح و عصر فعال و ارائه خدمت می‌دهند؛ 36 هزار دانش‌آموز آموزش قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را فراگرفته‌اند تا در ایام و مناسبت‌های مختلف همکاری لازم را داشته باشند.