جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

فعالیت 35 موسسه و خانه قرآنی در بروجرد - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت 35 موسسه و خانه قرآنی در بروجرد

فعالیت 35 موسسه و خانه قرآنی در بروجرد

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، حجت‌الاسلام والمسلمین صادق جعفرپور در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: روخوانی، روان‌خوانی، مفاهیم، تفسیر و برگزاری مسابقات قرآنی بخش‎هایی از سرفصل‎های کاری این مراکز را تشکیل داده است.

وی عنوان کرد: سالانه 10 هزار قرآن‌آموز در این شهرستان به صورت مستقیم و غیرمستقیم با موسسات و خانه‌های قرآنی در ارتباط بوده و آموزش‌‏های ارائه شده را فرا می‏‌گیرند.

این مسئول ادامه داد: با توجه به علاقمندی مردم شهرستان بروجرد به قرآن و مفاهیم قرآنی نیاز به وجود موسسات بیشتر در این حوزه محسوس است.  

جعفرپور با اشاره به قریب به 23 ساعت بازدید از موسسات و خانه‎های قرآنی شهرستان بروجرد در سال گذشته تصریح کرد: خانه قرآنی روستای گوشه محسن بن علی این شهرستان سال گذشته به مقام برتر کشوری دست یافته است.

وی با اشاره به تجلیل از مسئول این خانه قرآنی خاطرنشان کرد: هدف از احداث خانه‎ها و موسسات قرآنی آشنایی قشر جوان و نوجوان با برنامه‎های این کتاب انسان‌ساز است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجرد یادآور شد: به منظور سهولت دسترسی روستاییان به کلاس‎های مفاهیم، تفسیر، روخوانی و روان‌خوانی قرآن‌کریم خانه‎های عالم مستقر در روستاهایی که در حال حاضر فاقد عالم و روحانی هستند، به خانه قرآنی تبدیل شده‎اند.

جعفرپور با اشاره به وجود سه خانه قرآنی فعال در حال حاضر در روستاهای با تراکم جمعیتی بالا در این شهرستان، گفت: خانه‏‌ها و موسسات قرآنی این شهرستان در راستای آموزش مفاهیم قرآن، روخوانی و روان‌خوانی و تصحیح قرائت نماز فعالیت می‎کنند.

این مسئول با اشاره به نزدیک بودن به ماه مبارک رمضان تاکید کرد: عمده برنامه‌های قرآنی این شهرستان در این ماه مبارک اجرایی شده و در این زمینه از ظرفیت بالای اساتید بهره بیشتری برده می‎شود.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود به برخی مشکلات پیش‌روی فعالیت مراکز و خانه‎های قرآنی در شهرستان بروجرد اشاره و خاطرنشان کرد: کمبود اعتبارات و تجهیزات بخشی از مشکلات یاد شده در این زمینه را تشکیل داده است.