جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

فعالیت 37 مزرعه پرورش ماهی در شهرستان بروجرد - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت 37 مزرعه پرورش ماهی در شهرستان بروجرد

فعالیت 37 مزرعه پرورش ماهی در شهرستان بروجرد

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد گفت: هم‌اکنون 37 مزرعه پرورش ماهی در شهرستان بروجرد فعالیت دارد.

رضا امینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بروجرد، اظهار کرد: ظرفیت برای افزایش تعداد مزارع پرورش ماهی در این شهرستان وجود دارد.

وی به مجموع سرمایه‌گذاری 22 میلیارد تومانی این نهاد در مجموع پروژه‌های سال جاری جهاد کشاورزی بروجرد اشاره و عنوان کرد: بهره‌برداری از این پروژه‌ها اشتغالزایی مستقیم برای 300 نفر را به دنبال داشته است.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد به حمایت دولت از بخش کشاورزی اشاره و تصریح کرد: حمایت‌های دولت در این حوزه اشتغال برای جوانان و رفع معضل بیکاری در این شهرستان را به دنبال دارد.

امینی به افتتاح پنج پروژه عظیم جهاد کشاورزی بروجرد در دو هفته دولت و جهاد کشاورزی سال جاری اشاره و خاطرنشان کرد: اجرای این پروژه‌ها با صرف اعتبار 15 میلیارد تومانی اجرایی شده‌اند.

وی با اشاره به بهره‌برداری از سه پروژه عظیم جهاد کشاورزی بروجرد در دهه فجر افزود: از مجموع اعتبار 7.3 میلیارد تومانی اعتبار هزینه شده برای این تعداد از پروژه‌ها 2.5 میلیارد تومان سهم تسهیلات پرداخت شده است.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد با اشاره به اینکه در این شهرستان ظرفیت تولید ماهیان سردآبی وجود دارد، ادامه داد: در سال‌های اخیر ظرفیت تولید ماهی در این شهرستان از 700 تن به یک‌هزار و 500 تن رسیده است.

امینی تاکید کرد: مزرعه پرورش ماهی روستای قلعه حاتم بروجردیکی از پروژه‌های بهره‌برداری شده جهاد کشاورزی در دهه فجر است.

وی به ظرفیت تولید 15 تن ماهی در سال مزرعه پرورش ماهی روستای قلعه حاتم بروجرد اشاره کرد و یادآور شد: بهره‌برداری از این مزرعه پرورش ماهی اشتغالزایی برای سه نفر به صورت مستقیم را به دنبال دارد.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد به صرف اعتبار 250 میلیون تومانی برای ایجاد مزرعه پرورش ماهی بروجرد اشاره و عنوان کرد: از این مجموع سهم آورده سرمایه‌گذار بخش خصوص 169 میلیون تومان و مابقی به صورت تسهیلات در اختیار سرمایهگذار قرار داده شده است.

امینی خاطرنشان کرد: این مزرعه پرورش ماهی قزل آلا در مساحت 1500 مترمربعی ایجاد شده است.

وی با اشاره به پرداخت 7.5 میلیارد تومان به متقاضیان در سال جاری افزود: با توجه به حمایت بخش دولتی در روند پرداخت تسهیلات به متقاضیان مانعی وجود ندارد