رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

فنی‌وحرفه‌ای لرستان یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر ساعت آموزش ‌ارائه کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

فنی‌وحرفه‌ای لرستان یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر ساعت آموزش ‌ارائه کرد

فنی‌وحرفه‌ای لرستان یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر ساعت آموزش ‌ارائه کرد

معاون سازمان فنی و حرفه‌ای لرستان گفت: یک‌میلیون و ۶۰۰ هزار نفر ساعت آموزش در شش ماه نخست امسال توسط سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان انجام شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حشمت‌الله معتمدی در نشست با اصحاب رسانه که در سالن جلسات سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان برگزار شد اظهار داشت: در استان لرستان 181 کارگاه آموزشی دولتی وجود دارد که در آن‌ها 270 حرفه فنی و حرفه‌ای به کارآموزان آموزش داده می‌شود.

وی افزود: در بحث آموزش تعهد سازمان آموزش  فنی و حرفه‌ای لرستان در سال 95، سه میلیون و 800 هزار نفر ساعت است که در  شش ماه نخست امسال یک‌میلیون و 600 هزار نفر ساعت آموزش انجام‌شده است.

معاون آموزش، پژوهش و برنامه‌ریزی اداره کل فنی و حرفه‌ای لرستان عنوان کرد: ازآنجاکه در نیمه نخست امسال کمتر از 50 درصد تعهد آموزش محقق شده برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده تا مابقی این تعهد در شش ماه دوم امسال تحقق پیدا یابد.

وی در ارتباط با جذب مربیان حق‌التدریس در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان بیان کرد: امسال 50 مربی حق‌التدریس به‌صورت رسمی استخدام شد و ازآنجاکه این مربیان الزاماً در سه‌ماهه تابستان باید برای دوره آموزش ضمن خدمت به مرکز تربیت مربی کشور اعزام می‌شدند، 50 کارگاه به علت عدم حضور این مربیان تعطیل شد که امیدواریم با حضور این مربیان این کارگاه‌های آموزشی رونق خوبی بگیرند.

معتمدی در رابطه با صدور کارت الکترونیکی مهارت برای کارآموزان نیز گفت: ازآنجاکه کارت‌ها به الکترونیکی تغییر پیداکرده است از آذرماه امسال کار صدور کارت آغاز می‌شود که هم‌اکنون نیز حدود 20 هزار کارت آماده چاپ داریم که حدود شش هزار کارت خام در مخزن وجود دارد.

وی بابیان اینکه تا پایان سال 95 تمام کارت‌های مهارت الکترونیکی صادر می‌شود، خاطرنشان کرد: پس از پایان دوره آموزش مهارت، افراد به سازمان آموزش فنی و حرفه لرستان برای ثبت مشخصات مراجعه می‌کنند و سپس از طریق پست کارت به آدرس منزل آن‌ها ارسال می‌شود.