جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

فیلم سینمایی رستم و سهراب جان تازه‌ای به سینماهای بروجرد بخشید - نمایش محتوای خبر

 

 

فیلم سینمایی رستم و سهراب جان تازه‌ای به سینماهای بروجرد بخشید

فیلم سینمایی رستم و سهراب جان تازه‌ای به سینماهای بروجرد بخشید

داریوش دالوند در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بروجرد گفت: از چند سال پیش دغدغه ساخت این انیمیشن را داشتیم که با همت و تلاش هنرمندان بروجردی این آرزو محقق شد و توانستیم این اثر ماندگار را به مردم هنر دوست شهرستان بروجرد تقدیم کنیم.

دالوند با اشاره به اکران این فیلم سینمایی در بروجرد گفت: در سال‌های اخیر به دلیل عدم اقبال مخاطبین از سینماها در بروجرد این صنعت با رکود عمیقی مواجه شده است که با حضور این فیلم سینمایی که تولید فرزندان این شهرستان است، با حضور مخاطبان در سینماها بار دیگر این صنعت در بروجرد رونق گرفت.

وی در ادامه اظهار کرد: فیلم سینمایی رستم و سهراب مردم بروجرد را با سینمای بروجرد آشتی داد و در حال حاضر روزانه شاهد حضور 1000 تا 2000 نفر در سینماها هستیم و تاکنون به حد نصاب بالایی از فروش این فیلم در شهرستان بروجرد رسیده‌ایم.

تهیه کننده انیمیشن رستم و سهراب با ابراز خرسندی از استقبال کم‌نظیر مردم بروجرد از این انیمیشن سینمایی افزود: امید است با حضور گرم و استقبال مردم بروجرد از نخستین ساخته سینمایی جوانان بروجردی به رکوردی بی سابقه در اکران یک شهرستان کوچک دست یابیم.

دالوند با تأکید بر اکران اولیه این فیلم در بروجرد عنوان کرد: معمولاً شیوه اکران فیلم‌های سینمایی به این صورت است که ابتدا از تهران و شهرهای بزرگی همچون اصفهان، مشهد، تبریز و... آغاز می‌شود و پس از آن نوبت به اکران شهرهای دیگر می‌رسد، اما با تقاضای سازندگان این فیلم مبنی بر اکران این اثر در شهرستان محل تولدش، اولین نمایش این انیمیشن برخلاف روال عمومی اکران در شهرستان بروجرد آغاز شد.

وی از استقبال هنرمندان و مسئولان سینمایی از این انیمیشن خبر داد و گفت: با وجود تقاضاهای مکرر اکران عمومی این انیمیشن در کشور از سوم دی ماه همزمان با استان‌های البرز و تهران و به فاصله کوتاهی از آن شهرهای بزرگتر مثل اصفهان مشهد تبریز اهواز و رشت و... میزبان این فیلم هستند.

تهیه کننده انیمیشن رستم و سهراب ابراز امیدواری کرد: با استقبال خوبی که از این فیلم در بروجرد شده است، پیش‌بینی می‌شود، بروجرد آخرین شهری باشد که این فیلم از پرده سینمای آن پایین کشیده می‌شود.

وی با تقدیر از حمایت‌های بی‌دریغ هنر دوستان بروجرد از این انیمیشن تأکید کرد: مسئولان بروجرد در اکران این فیلم بسیار مشتاقانه نشان دادند و با حمایت‌های خود از این اثر ادامه کار را برای تیم سازنده هموار کردند.