جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران، آمریکا را سرجای خود نشانده است - نمایش محتوای خبر

 

 

قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران، آمریکا را سرجای خود نشانده است

قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران، آمریکا را سرجای خود نشانده است

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: اگر تولید انبوه موشک جمهوری اسلامی نبود آمریکا در حمله نظامی به ایران یک‌لحظه درنگ نمی‌کرد بنابراین چیزی که آمریکا را سرجای خود نشانده، قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، آیت‌الله میرعمادی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان خرم‌آباد با بیان اینکه تقوا، جامه خیر و نیکی برای انسان است اظهار داشت: امام علی(ع) در حدیثی می‌فرمایند من چهارکتاب آسمانی  تورات، زبور، انجیل و قرآن را خواندم و از هر کتاب یک جمله را انتخاب کردم.

وی افزود: امام علی (ع) از کتاب تورات جمله «هرکس خاموشی و سکوت اختیار کند نجات پیدا می‌کند» را انتخاب کردند چراکه پرحرفی سبب لغزش انسان می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان عنوان کرد: امام علی (ع) از کتاب انجیل این جمله « هر کس در زندگی قانع باشد سیر گردد»، از کتاب زبور این جمله که « هر کس شهوت را ترک کند از آفات در امان است» و از کتاب قرآن  این جمله که «هرکس به خدا توکل کند خدا او را بس است» را انتخاب کردند.

وی ضمن تبریک روز شنبه حلول ماه رجب و سالروز میلاد امام محمدباقر (ع) به همه مسلمانان بیان کرد: رجب ماه پاک‌سازی روح و جان انسان از گناه و معصیت  و شروع خودسازی و خودشناسی است.

آیت‌الله میرعمادی با اشاره به اینکه برای ماه رجب اعمال فراوانی واردشده است گفت: اعتکاف از جمله اعمال ماه رجب است که از روز 13 تا 15 ماه رجب ایام البیض برگزار می‌شود.

وی روزه گرفتن را دومین اعمال دوم ماه رجب برشمرد و خاطرنشان کرد: برای روزه گرفتن در اول، وسط و آخر این ماه خیلی تأکید شده که نباید فضیلت روزه گرفتن را در این ایام از دست داد.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان ماه رجب را ماه امامت و ولایت دانست و تصریح کرد: استغفار از گناهان، صدقه و کمک به فقرا از دیگر اعمال ماه رجب است که آثار فراوانی به دنبال دارد.

وی به 20 فروردین‌ماه سالروز قطع رابطه سیاسی ایران با آمریکا و روز ملی فناوری هسته‌ای اشاره کرد و اظهار داشت: قطع رابطه سیاسی ایران با آمریکا و روز ملی فناوری هسته‌ای تداعی‌کننده یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی یعنی استقلال و خودکفایی ایران است.

آیت‌الله میرعمادی با بیان اینکه با قطع رابطه ایران با آمریکا استقلال ایران حفظ شد تصریح کرد: با قطع رابطه ایران با آمریکا کشور ما به فناوری هسته‌ای دست‌یافت که این دستاوردها از برکت این قطع رابطه به‌دست‌آمده است.

وی افزود: با قطع رابطه سیاسی ایران با آمریکا امروز در زمینهٔ سیاسی، نظامی و اجتماعی استقلال داریم و معنای قطع رابطه سیاسی ایران با آمریکا این است که دست آمریکا را در دخالت کردن بر امور کشور قطع کردیم و همین نیز ثمرات بسیار فراوانی در داخل داشته است.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با اشاره به اینکه روز 20 فروردین برای ملت ایران بسیار باعظمت است عنوان کرد:  20 فروردین نماد استقامت، جهاد، استقلال، اعتمادبه‌نفس، خواستن و توانستن ملت ایران است.

وی با تأکید بر اینکه ملت ایران هرگز طمع به بیگانگان ندارد و می‌خواهد روی پای خود بایستد بیان کرد: ما این اعتمادبه‌ نفس، خواستن و توانستن را در همه صحنه‌های نظامی، فرهنگی و سیاسی امتحان کرده و نتیجه‌اش را دیدیم.

آیت‌الله میرعمادی گفت: امسال که مقام معظم رهبری سال را به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام‌گذاری کردند، معنایش این است که با تکیه‌بر توانمندی داخلی و با دنبال کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ان شالله به استقلال اقتصادی دست پیدا می‌کنیم و ثابت خواهیم کرد که ملت ایران به دنبال اقتصاد مقاومتی تمام تحریم‌ها را دور خواهد زد، پای انقلاب ایستاده و همه‌جانبه آن را حفظ می‌کند.

وی تصریح کرد: اگر در زمینهٔ اقتصادی ما مشکلاتی داریم مطمئناً با دنبال کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بر مشکلات اقتصادی غلبه پیدا می‌کنیم و در این زمینه هم ملت ایران می‌خواهد بر توان خود تکیه کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان اظهار داشت: جای تعجب است برخی برخوردهای دوگانه و تبعیض‌آمیز غرب را می‌بینند و سخن رئیس‌جمهور آمریکا را می‌شنوند که می‌گوید اگر می‌توانستم تمام پیچ و مهره هسته‌ای ایران را باز و جمع می‌کردم اما با این‌ وجود چشم به آمریکا دارند و امیدشان به آمریکا است و حل مشکلات کشور را با آمد و شد آمریکایی‌ها و غربی‌ها می‌دانند.

وی افزود: جای تعجب است که برخی صدای آمریکایی‌ها  در گوششان طنین‌انداز است که آمریکایی‌ها اعلام می‌کنند گزینه نظامی روی میز است اما این سخن را بر لب جاری می‌کنند که دنیای امروز دنیای مذاکره است نه دنیای موشک. آیا آمریکایی که می‌گوید گزینه نظامی روی میز است  او مذاکره می‌فهمد؟ آیا آمریکایی  که هر روز ایران را تهدید می‌کند او با مذاکره سرجای خودش می‌نشیند یا با موشک یا تهدید.

آیت‌الله میرعمادی عنوان کرد: باید بدانیم همان‌گونه که مقام معظم رهبری فرمودند این‌ها یا ناآگاه هستند یا خائن که می‌خواهند به مملکت خیانت کنند بنابراین باید همه بدانند اگر همین  تولید انبوه موشک جمهوری اسلامی نبود آمریکا در حمله نظامی به ایران یک‌لحظه درنگ نمی‌کرد و چیزی که آمریکا را سرجای خود نشانده است قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران بوده است.

وی بیان کرد: ما باید به فناوری هسته‌ای، تولیدات موشکی و توانمندی‌های داخلی کشور خودمان افتخار کنیم که این‌ها افتخارات جمهوری اسلامی ایران است.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان بابیان اینکه ما باید به شهدای هسته‌ای و روحیه جهادی دانشمندان هسته‌ای کشورمان افتخار کنیم گفت: امروز باید پاسدار حقوق ملی و هسته‌ای خودمان باشیم و مسئولان باید پاسدار حقوق ملی و هسته‌ای ایران باشند چراکه این‌ها دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران است.

وی به 20 فروردین سالروز شهادت متفکر بسیجی شهید سید مرتضی آوینی اشاره کرد و افزود: یاد و خاطره شهید هنرمند سید مرتضی آوینی، شهید صیاد شیرازی و سلحشور هنرمند بسیجی را گرامی می‌داریم.

آیت‌الله میرعمادی مناسبت دیگر را 21 فروردین سالروز تأسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و افتتاح شماره‌حساب 100 به‌ فرمان امام خمینی (ره) اشاره کرد و اظهار داشت: امام خمینی (ره) ابتکارات و دو اندیشی فراوانی داشته است که در بحث مسکن  نیازمندان و محرومان نیز یک حساب به نام حساب 100 افتتاح کردند تا با کمک خیران برای محرومان مسکن درست شود.

وی عنوان کرد: بنیاد مسکن در این زمینه اقدامات  خوبی انجام داده به‌ طوری در راستای بهسازی و نوسازی مسکن روستایی اقدامات بسیار خوبی انجام‌شده است بنابراین از خیران نیکوکار درخواست می‌شود تا با کمک خود اقدام بیشتری در این زمینه انجام شود.