قدرت نفوذ انقلاب اسلامی ایران

حضرت امام خمینی (ره) با تأسی به آموزه های اسلام ناب محمدی و در ادامه راه نهضت حسینی، انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند و پیام الهی و معنوی اش در سراسر جهان طنین انداز شد و جهان شاهد رخداد یک معجزه عظیم الهی بود که در یکی از حساس ترین نقاط جهان، گهواره آرام استکبار جهانی را به شدت به لرزه درآورد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا، و حال این انقلاب اسلامی ایران بود که طوفانی سهمگین، آسمان جهل و غفلت و عناد را متلاشی کرد و میلیونها انسان سرگشته در برهوت الحاد و بی دینی و گرفتار در دام جاهلیت مدرن را با دعوت به ارزشهای وجودی خویش و دین و معنویت، رهایی بخشید.

با پیروزی انقلاب، اندیشه های اسلامی در بین مسلمانان، تقویت شد و موجب عمق یافتن بیداری اسلامی و جنبش های اسلامی در کشورهای عربی و خاورمیانه و رشد اسلام گرایی در غرب و شرق دور گردید. انقلاب اسلامی سبب شده تا پیروان سایر ادیان به دین خود رویکردی تازه داشته باشند و با ایمان هرچه بیشتر به دین خود اقبال بورزند.

بدین سان، ارزشهای معنوی از طریق اندیشه های معنوی به شهر پرتلاطم و آشفته دانش بشری راه یافته، با رشد و کمال علمی و معنوی انسان، بنای بی بنیاد علوم سکولار فرو ریخته و دانش و اندیشه، رنگ و بوی معنوی می گیرند و با دانش و نگرش انسان، حیات فردی و جمعی تحول یافته، انقلاب اسلامی به اهداف خود که همان ساختن تمدن اسلامی است می رسد. نتیجه آن، حصول دانش و اندیشه مبتنی بر ارزش های معنوی و دینی خواهد شد.

از همان ابتدا، جریان هایی برای به انحراف کشاندن و به نقطه پایان رساندن انقلاب، تلاش خود را آغاز کردند. از ملی گراها، منافقین گرفته تا جریان های لیبرال و فتنه گران. غافل از اینکه انقلاب اسلامی ایران، حاصل یک اندیشه جوهری علمی و ارزشی است، انقلابی مردمی، ولایی، با عدم وابستگی به دیگر سلطه گران می باشد و گفتمان انقلاب اسلامی، گفتمانی بر مبنای تدبر، معنویت، معرفت و بصیرت است که با خون پاک شهیدان بارورتر شده و جهاد، شهادت، ولایت مداری، ایثار و فداکاری معنی واقعی خود را بازیافته اند. پس انقلاب اسلامی با دیگر انقلاب ها متفاوت است.

ملت ایران برای نان انقلاب نکرد و وضعیت معاش مردم نبود که انقلاب را شکل داد، بلکه خصلت بارز انقلاب ایران، اسلامی بودن آن است.

با پیروزی انقلاب ایران، تمدن اسلامی پایه ریزی شد که راههای جهانی سازی انقلاب اسلامی را نیز گشود. حقیقت اندیشه انقلاب اسلامی بر مبنای جهان بینی معنوی و کاملا متفاوت با جهان بینی مادی جغرافیای گیتی است. شاخصه انقلاب ما دگرگونی در نوع زیستن به صورت فردی و اجتماعی است که راه رشد و تعالی و رستگاری را هموار نمود. این انقلاب، دین را در منظر اندیشه بشری برجسته کرد و با رویکردی تازه به دین، معنویت انسان و گیتی به پیروزی رسید.

استاد شهید مرتضی مطهری، در کتاب آینده انقلاب اسلامی ایران می فرماید:

"در دنیا ما انقلابی نداریم که این سه عامل در آن دوش به دوش یکدیگر حرکت کرده باشند. ما نهضت های سیاسی داریم ولی طبقاتی نبوده، طبقاتی داریم سیاسی نبوده، یا اگر هردوی اینها بوده مذهبی و معنوی نبوده. به هر حال در این که این انقلاب برخی خصلت های مخصوص به خود دارد شکی و بحثی نیست."

با نگاهی به مباحث آسیب شناسانه در آثار استاد شهید مطهری، می بینیم که عواملی را در تداوم راه انقلاب اسلامی مهم داشته اند که تداوم عدالت خواهی، حفظ استقلال مکتبی، توجه به آزادیها به شکل معقول،‌ و حفظ جایگاه و استقلال روحانیت می باشند.

و از آفات نیز، استاد مطهری، رخنه فرصت طلبان و نفوذ اندیشه های بیگانگان را مهم شمرده و فرمودند: دشمن برای مقابله با نهضت، هنگامی توان مهار آن را ندارد، با نفوذ و نشر اندیشه های بیگانه به نام اندیشه اسلامی با رخنه دادن فرصت طلبان و دشمنان دوست نما در صدد دستیابی به اهداف خود هستند.

با پیروزی شکوهمند انقلاب و تلاش های بی ثمر استکبار جهانی برای براندازی این نظام نوپا، از طریق کودتا، تجزیه، ترور، نفوذ و غیره، در نهایت منجر به جنگ تحمیلی شد. دشمنان اسلام و ایران با تجهیز، تحریک، و ترغیب صدام ملعون، دستور حمله گسترده در ۳۱ شهریور ۵۹ صادر شد و تاریخ خونبار انقلاب اسلامی طی هشت سال دفاع مقدس رقم خورد. هشت سال که مملو از رشادت ها، حماسه ها، و دلاورمردی های مردان و زنان غیرتمندی است که در دفاع از اسلام خون پاک خود را نثار کردند.

دوران هشت ساله دفاع مقدس ملت ایران در حفظ و اعتلای انقلاب اسلامی و حراست از مرزهای عزت و شرف این مرز و بوم، مانند نگینی تابناک، برای همیشه، بر تارک تاریخ حماسه و ایثار و پایداری خواهد درخشید و دفاع مقدس، بی شک در خاطر ملت ایران خواهد ماند و غرور و سرافرازی و حماسه آفرینی را در نسل های بعد بر جا خواهد گذاشت که شاهد آن هستیم.

و اگر امروز وقتی صحبت از ساخت پارس جنوبی، پالایشگاه ها، سد ها، و خودکفایی در بخش های مختلف صنعت و کشاورزی می شود مرهون امنیت ایجاد شده توسط ملت مؤمن و مقاوم می باشد که با خون خود انقلاب را بیمه کردند.

و حال شاهدیم ملتی داریم نترس و شجاع، که یکی از نشانه های ایمان و نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت، عدم ترس و خوف از دشمن است که مصداق به روز آن دستیگری سربازان استکبار جهانی، آمریکا در آبهای نیلگون خلیج فارس می باشد، که طبق فرمایش حضرت امام (ره) در صحیفه نور: "در قاموس شهادت، واژه وحشت نیست." و "ملتی که برای خدا قیام کرده و شهادت را طلب می کند، از هیچ نمی ترسد."

اکنون در این برهه از زمان، استکبار جهانی به دنبال مهار انقلاب از درون از طریق نفوذ و سربازان فرهنگی خویش می باشد و در این امر تمام جریان های داخلی و خارجی هماهنگ عمل می کنند. چنانچه انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری نیز به جد مد نظرشان می باشد.

در این میان، یک عده عامدانه سرباز دشمن شده و برایش نقش ایفا می کنند. عده دیگر با بی بصیرتی و ندانم کاری، باب میل دشمن رفتار می کنند و این همان نفوذ است.

اما دشمن غافل از قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران است و آن حضور ملت در عرصه های دفاع از انقلاب، آرمان ها حضرت امام (ره) و ارزش های الهی است که مصداق بارز آن را در راهپیمایی ۲۲ بهمن و ۷ اسفند امسال(انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری) خواهد دید.

مطلب پایانی

با تقویت باورهای دینی و پی ریزی بینش درست در زمینه تعالیم دینی و سیاست، می توان چون سنگری نفوذ ناپذیر، مردم را در برابر استحاله فرهنگی و و نفوذ، محافظت نمود و مردم با جهت گیری صحیح رفتاری چه در مقابله با دشمن و چه در عرصه های داخلی مانند انتخابات پیش رو از کژروی ها جلوگیری کرده و مسیر حرکت قطار انقلاب را هموار سازند.

نگارنده: قربان امینی