جهش تولید | شنبه، ۹ فروردین ۱۳۹۹

قراردادهای لیگ در شأن دوومیدانی‎کارها نیست - نمایش محتوای خبر

 

 

قراردادهای لیگ در شأن دوومیدانی‎کارها نیست

قراردادهای لیگ در شأن دوومیدانی‎کارها نیست

مربی تیم ملی پرتاب نیزه: قراردادهای لیگ برتر بزرگسالان را بسیار پایین و دردآور اعلام کرد.

مهدی روایی در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، با اشاره به برپایی اردوی تیم ملی جوانان و بزرگسالان در شهرستان خرمآباد، اظهار کرد: این اردو به مدت 17 روز و با حضور 3 ورزشکار بزرگسال و 2 جوان برگزار شد که خوشبختانه امکانات خوبی در اختیار بچهها قرار گرفت و از شرایط اردو رضایت داشتیم.

وی ادامه داد: ورودی بزرگسالان برای اردو و دعوت به تیم ملی، پرتاب بالای 70 متر و برای جوانان بیش از 60 متر بود که در رقایتهای قهرمانی کشور این رکوردها به ثبت رسید.

روایی در پاسخ به این پرسش که امکانات برای کسب سهمیه مناسب است؟ گفت: از لحاظ استعداد بچهها مشکلی ندارند و کادر فنی هم خوب است و توانایی ارتقای رکوردها را دارند که نیاز به یکسری امکانات تخصصی و حمایت داریم. با مسئولان فدراسیون صحبت کردهایم که برای ملیپوشان حقوق درنظر بگیرند و امیدواریم این کار عملی شود.

مربی تیم ملی پرتاب نیزه درباره لیگ دوومیدانی بیان کرد: این لیگ نیاز به برنامههای خاصی دارد و اینکه نیاز است تیمهای خوب و متمول در رقابتها حضور یابند. قبلاً لیگ جوانان برگزار میشد که الان چند سالی است تیمها استقبال نمیکنند و در لیگ بزرگسالان هم مبالغی که به ورزشکاران پرداخت میشود، خیلی کم و در شأن آنان نیست که این مشکل جامعه دوومیدانی است.

وی تصریح کرد: قرارداد 3 نفر اول تیم ملی زیر 5 میلیون تومان است که دردآور بوده و اگر ورزشکارها قراردادهای خوبی ببندند، بدون شک رکوردهای خوبی نیز ثبت میکنند ولی برخی از بچهها برای اینکه رکودهایشان را ارتقا دهند باید از جیب خودشان هزینه کنند.