رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۶ خرداد ۱۳۹۸

قطب‌های صنایع تبدیلی در استان لرستان راه‌اندازی شود - نمایش محتوای خبر

 

 

قطب‌های صنایع تبدیلی در استان لرستان راه‌اندازی شود

قطب‌های صنایع تبدیلی در استان لرستان راه‌اندازی شود

فرمانده سپاه استان لرستان گفت: قطب‌های صنایع تبدیلی باهدف اشتغال‌زایی و جلوگیری از ضایعات محصولات در استان لرستان راه‌اندازی شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، سردار مرتضی کشکولی در جلسه اقتصاد مقاومتی و بررسی طرح‌های حوزه این شهرستان اظهار داشت: پس از ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تمام ظرفیت‌های خود در جهت حمایت از حاکمیت و دولت وارد اقدام شد تا به دولت درزمینهٔ حل مشکلات اقتصادی کمک کند.

وی با اشاره به روش‌های سپاه درزمینهٔ پیاده‌سازی طرح‌های اقتصاد مقاومتی افزود: دولت در این راستا بیشتر به دنبال اقدامات کلان و جذب سرمایه بود اما سپاه به دنبال تقویت و شناسایی ظرفیت‌های بومی و محلی است و این دو اقدام در کنار یکدیگر تکمیل‌کننده اهداف اقتصاد مقاومتی است.

فرمانده سپاه استان لرستان به هزینه 300 میلیارد تومانی سپاه در استان لرستان طی سال گذشته اشاره و عنوان کرد: با صرف چنین اعتباری 1800 شغل در حوزه‌های مختلف در استان لرستان ایجاد شد و تلاش شد با اعطای تسهیلات بانکی با مبالغ پایین ظرفیت‌های بومی و محلی در 13 بخش همچون کشت و پرورش قارچ، زعفران، گیاهان دارویی، زنبورعسل و غیره فعال شود.

وی بازاریابی تولیدات و محصولات را حلقه مفقوده چرخه کار دانست و تصریح کرد: مقام معظم رهبری باب جدیدی را برای رفع این مشکل با راه‌اندازی قطب‌های صنایع تبدیلی باز کردند و تأکید کردند که صنایع تبدیلی باید در شهرستان‌ها به قطب تبدیل شود و این اقدام علاوه بر مزیت‌های خوبی که دارد می‌تواند از ضایعات محصولات جلوگیری کرده و علاوه بر آن این‌گونه فرآوری محصولات ارزش‌افزوده تولید می‌کند.

کشکولی صادر کردن محصولات خام استان لرستان را به شهرهای دیگر و فرآوری آن‌ها در این شهرها را از مشکلات اصلی بازاریابی در استان لرستان دانست و بیان کرد: وجود ظرفیت‌های فراوان تولیدی، کشاورزی و باغی در نقاط مختلف استان لرستان همچون وجود 700 هکتار باغ زیتون در خرم‌آباد برای تولید روغن‌زیتون می‌تواند این استان را به قطب تولید کالاهای مهم تبدیل کند.

وی تأکید کرد: حمایت از تولیدات و محصولات مختلف در این استان و راه‌اندازی قطب صنایع تبدیلی می‌تواند گامی مؤثر در ایجاد بازار رقابتی و افزایش کیفیت تولیدات و محصولات باشد و در کنار آن اشتغال‌زایی در زمینه‌های مختلف این صنعت را افزایش دهد.

فرمانده سپاه استان لرستان خاطرنشان کرد: شهرستان بروجرد ظرفیت‌های فراوانی برای تولید محصولات مختلف کشاورزی و افزایش ظرفیت صنایع تبدلی دارد بنابراین باید طرح‌های ویژه‌ای در این زمینه بررسی و اجرا شود.