جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

لایحه اصلاحی دولت درباره قانون کار تصویب نمی‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

لایحه اصلاحی دولت درباره قانون کار تصویب نمی‌شود

لایحه اصلاحی دولت درباره قانون کار تصویب نمی‌شود

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس درباره لایحه پیشنهادی دولت به مجلس گفت: لایحه اصلاح قانون کار که دولت به مجلس تقدیم کرده تنها در حد یک طرح است که بررسی می‌شود و مطمئناً تصویب نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، سلمان خدادادی در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: مسائل فرهنگی جامعه از اهمیت بالاتری نسبت به مسائل اقتصادی برخوردار است.

وی بابیان اینکه تیم اقتصادی دولت تیم هماهنگی است و ناکامی کمتری در کار آن‌ها دیده می‌شود، افزود: موفقیت اجتماعی هم در جامعه لازم است و باید زمینه‌هایی برای رفع رکود در جامعه فراهم شود بنابراین دولت باید به این مسائل نیز فکر کند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: دولت جامعه را در یک وضعیت مرده با تورم 40 درصد تحویل گرفت و دولت در گام نخست این تورم را متوقف کرد که با این کار رکود در کشور ایجاد شد بنابراین دولت باید با تمام توان در رفع این رکود تلاش کرده و تولید را رونق بخشد.

وی با تأکید بر لزوم‌ ترمیم اقتصادی در کشور بیان کرد: این ترمیم اقتصادی در حوزه‌های مختلف علاوه بر حوزه اقتصادی لازم است.

خدادادی با اشاره به تخلف برخی نهادهای دولتی در نادیده گرفتن حق سه درصد استخدامی معلولان در این دستگاه‌ها تصریح کرد: باید با این دستگاه‌ها که استخدام‌های دولتی را دور می‌زنند برخورد شود.

وی با اشاره به اصلاح قانون خدمات کشوری در کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: کمیسیون اجتماعی مجلس هفته آینده وارد اصلاح قانون خدمات کشوری می‌شود و همه نواقص بیمه‌ای، مقطعی و نظارت بر حقوق و اضافه دریافتی‌ها شفاف‌سازی می‌شود و مصمم هستیم جلوی همه این تخلفات گرفته شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با مهم برشمردن اصلاح قانون کار بیان کرد: این قانون 26 سال پیش نوشته‌شده و ضرورت دارد بندهایی از آن با رعایت جوانب اصلاح شود که اولین جلسه آن سه‌شنبه هفته گذشته تشکیل شد و به سمت جلب نظرات تشکل‌های کارگری و کارفرمایی حرکت می‌کنیم.

وی بابیان اینکه همه منافع صنوف در اصلاح قانون کار باید در نظر گرفته شود، خاطرنشان کرد: باید ضمن حمایت از کارگر از کارفرما نیز حمایت شود تا زمینه ایجاد  شغل فراهم شود.

خدادادی درباره لایحه پیشنهادی دولت به مجلس نیز گفت: لایحه اصلاح قانون کار که دولت به مجلس تقدیم کرده است تنها در حد یک طرح است که بررسی می‌شود و مطمئناً تصویب نخواهد شد.