رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

لرستانی‌ها در مسابقه نامه‌‌نگاری جهانی شرکت کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

لرستانی‌ها در مسابقه نامه‌‌نگاری جهانی شرکت کنند

لرستانی‌ها در مسابقه نامه‌‌نگاری جهانی شرکت کنند

مدیرکل شرکت پست لرستان گفت: مسابقه نامه نگاری جهانی به دبیر‌کل سازمان ملل متحد آغاز شده و علاقه‌مندان لرستانی نیز می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند.

حاتم سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد به برگزاری مسابقه نامه‌ نگاری اشاره کرد و اظهار داشت: در سال 2017 اتحادیه جهانی پست با هماهنگی سازمان ملل در همه کشورهای عضو اتحادیه به اجرای مسابقه جدید نامه رسانی با عنوان « شما اگر مشاور جدید دبیر کل سازمان ملل متحد باشید ابتدا به کدام یک از موضوعات مورد بحث جهان خواهید پرداخت و چه راه حلی را به وی توصیه می‌کنید» پرداخت.

وی افزود: این مسابقه جهانی از هفته گذشته در کشورهای عضو اتحادیه جهانی پست شروع شده است و شرکت کنندگان لرستانی نیز می‌توانند نامه خود را تا 12 اسفند ماه سال 95 ارسال کنند.

مدیرکل شرکت پست استان لرستان در رابطه با شرایط شرکت در این مسابقه عنوان کرد: حداکثر سن برای شرکت کنندگان 15 سال است و نامه حداقل باید در دو صفحه و حداکثر در چهار صفحه تنظیم شده باشد.

وی با تأکید بر اینکه نامه شرکت کنندگان باید دست نویس باشد نه تایپ شده، بیان کرد: شرکت کنندگان می‌توانند آثار نوشتاری خود را از طریق صندوق پستی 158758811 به دفتر روابط عمومی شرکت ملی پست ارسال کنند.

سلیمانی گفت: فرم‌های این مسابقه در همه دفاتر پستی، کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مدارس موجود است.

وی با اشاره به اینکه به 22 اثر برگزیده جوایز تمبر طلا و نقره اهدا می شود، خاطرنشان کرد: به 100 نفر از شرکت کنندگان نیز جوایز نفیسی اهدا می‌شود و یک نفر به عنوان اثر برگزیده ملی به اتحادیه جهانی پست در کشور سوئیس معرفی می‌شود که به طور یقین کلیه هزینه‌ها جهت شرکت در مسابقه جهانی را اتحادیه جهانی پست متقبل می‌شود.

مدیرکل شرکت پست استان لرستان تصریح کرد: برگزاری این مسابقه سبب می شود فرهنگ نامه نگاری بار دیگر در جامعه جا بیفتد از طرفی به بهترین پیشنهاد و راهکار نیز از طرف سازمان ملل و اتحادیه جهانی پست جوایز نفیسی تعلق خواهد گرفت.