رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

لرستان به عنوان استان ویژه در زمینه جاذبه های طبیعی معرفی می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

لرستان به عنوان استان ویژه در زمینه جاذبه های طبیعی معرفی می شود

لرستان به عنوان استان ویژه در زمینه جاذبه های طبیعی معرفی می شود

مدیرکل دفتر مناطق نمونه و زیرساخت های گردشگری سازمان میراث فرهنگی گفت: لرستان به عنوان استانی ویژه در زمینه جاذبه های طبیعی معرفی می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، جلال تاجیک عصر سه شنبه در جریان بازدید از قلعه تاریخی فلک الافلاک به جاذبه های استان لرستان اشاره کرد و یادآور شد: برای دیدن استان پر جاذبه ای همچون لرستان و آشنایی با تمامی جاذبه های آن لازم است زمان زیادی را صرف کرد.

مدیرکل دفتر مناطق نمونه و زیرساخت های گردشگری سازمان میراث فرهنگی از برنامه های این سازمان برای رونق گردشگری طبیعی در لرستان سخن گفت و بیان داشت: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری روال تزریق بودجه خود را از محل طرح هایی که در اختیار معاونت سرمایه گذاری این سازمان است به استان لرستان ادامه خواهد داد.

تاجیک تصریح کرد: به دنبال این هستیم که لرستان را به عنوان استان ویژه در زمینه جاذبه های طبیعی در کشور معرفی کنیم.

وی یادآور شد: در مورد لرستان دستورات ویژه ای به خصوص در بحث آزادسازی حریم قلعه تاریخی فلک الافلاک و همچنین ایجاد زیرساختها در محل دریاچه گهر صادر شده است.

تاجیک با اشاره به دستورات رئیس سازمان میراث فرهنگی در این زمینه افزود: اگر این روند توجه مسئولان ادامه یابد استان لرستان در کانون توجه گردشگران قرار خواهد گرفت.

بازرس ویژه سازمان میراث فرهنگی در مورد ارزیابی ها از روند ارائه خدمات گردشگری در لرستان نیز بیان داشت: مطابق بازدید های به عمل آمده از هتل ها و کمپ ها و صحبت با مسافرانی که به لرستان سفر کرده اند شاهد همکاری خوب دستگاه های اجرایی استان اعم از شهرداری ها، هلال احمر، مراکز درمانی، راهداری، پلیس و ... با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هستیم.