رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

لرستان به عنوان پایلوت طرح سامانه مدیریت املاک انتخاب شود - نمایش محتوای خبر

 

 

لرستان به عنوان پایلوت طرح سامانه مدیریت املاک انتخاب شود

لرستان به عنوان پایلوت طرح سامانه مدیریت املاک انتخاب شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار لرستان گفت: لرستان به عنوان پایلوت سیماک انتخاب شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، مهرداد غضنفری صبح امروز در همایش مدیران پست استان های زاگرس نشین که در سالن جلسات شرکت پست لرستان برگزار شد اظهار داشت: لرستان سرشار از ظرفیت‌های کم نظیر مانند آب فراوان، اقلیم متنوع و نیروی انسانی ماهر، ارزان و در دسترس است که همین وضعیت به علاوه قابلیت های مدیریتی سبب شد لرستان به عنوان یکی از سه استان پایلوت اقتصاد مقاومتی در کشور انتخاب شود.

وی احیای ظرفیت های راکد با متوسط تعطیلی بین 10 تا 12 سال را یکی از انفاقات بی نظیر در لرستان طی سالجاری دانست و افزود: ما مباحث اقتصادی را در اولویت خود قرار دادیم و به فعالیت های برنامه محور با منطق کارشناسی روی آورده و از اقدامات سلیقه ای و نمایشی که در برخی مقاطع شاهد بودیم و آثار زیان باری برای کشور داشت پرهیز دادیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار لرستان به مشارکت کم سابقه بانک ها در مسیر اقتصادی و سرمایه گذاری در استان اشاره کرد و گفت: بر اختیارات دستگاه ها افزوده شده و با این اقدام چالش ها و موانع پیش رو برداشته شده و اختیارات دستگاه ها زیاد شد.

وی اصلاح ساختار در اساسنامه شرکت پست را اقدام بسیار خوبی دانست و بیان کرد: عبور از پست سنتی و رسیدن به وضعیت مدرن کاری بسیار اساسی بود که در این مقطع از زمان لازم بود.

غضنفری با بیان اینکه در لرستان در حوزه کد پستی شهری به 100 درصد رسیدیم، گفت: در حوزه روستایی نیز تا پایان سالجاری به 100 درصد خواهیم رسید.

وی با بیان اینکه در زمینه املاک شاهد روش های غیرمتعارفی از سوی دستگاه ها بودیم، تصریح کرد: طی یک ابلاغیه تمام دستگاه های استان را از خودپستچی گری پرهیز دادیم و همه این اقدامات باید از کانال پست انجام شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندارلرستان با اشاره به اینکه شرکت پست یک شرکت وسیع و مورد اعتماد مردم است، خاطرنشان کرد: با جدیت حمایت از شرکت پست در استان را پیگیری می کنیم و امیدواریم تحول در تمام استان های زاگرس نشین حاصل همایش امروز باشد.

وی با بیان اینکه استان های زاگرس نشین در همه صحنه های انقلاب حضور خوبی داشته و آزمایش پس داده اند، اظهار داشت: خواسته ما از شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران این است که با توجه به پایلوت بودن لرستان در اقتصاد مقاومتی، در بحث سیماک نیز لرستان جزو استان های پایلوت قرار گرفته و نماینده ما در کارگروه ملی شرکت کند.