رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

لرستان در حوزه ورزش همگانی با کمبود امکانات رو‌به‌رو است - نمایش محتوای خبر

 

 

لرستان در حوزه ورزش همگانی با کمبود امکانات رو‌به‌رو است

لرستان در حوزه ورزش همگانی با کمبود امکانات رو‌به‌رو است

رئیس هیئت ورزش‌های همگانی استان لرستان گفت: استان لرستان در حوزه ورزش همگانی با کمبود امکانات و اعتبارات مالی رو‌به‌رو است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، تیمور احمدی در جلسه شورای ورزش همگانی استان لرستان اظهار داشت: با هماهنگی اداره ورزش و جوانان و هیئت ورزش‌های همگانی استان لرستان اکنون 40 ایستگاه ورزش صبحگاهی در لرستان فعال است.

وی با بیان اینکه این تعداد از ایستگاه‌های ورزش صبحگاهی در پارک‌ها و ایستگاه‌های ورزش استان فعالیت می‌کنند، افزود: فعالیت 10 ایستگاه ورزش همگانی در ساعات عصر در پارک‌ها و ایستگاه‌های ورزشی استان لرستان مورد استقبال شهروندان در سنین مختلف قرا گرفته است.

رئیس هیئت ورزش‌های همگانی استان لرستان کمبود امکانات ورزشی را عاملی اساسی در عدم رونق ایستگاه‌های ورزش همگانی در استان دانست و عنوان کرد: کمبود اعتبارات در بخش ورزش همگانی استان لرستان در کنار ناکافی بودن اعتبارات موجود برای به کارگیری مربیان ورزشی و پرداخت حقوق آنها، برخی از این ایستگاه‌ها را با مشکلاتی مواجه کرده است.

وی با بیان اینکه هیئت‌های ورزش‌های همگانی استان در 9 ماهه گذشته از سال 94 تنها 200 میلیون ریال اعتبار داشته‌اند، بیان کرد: هیئت‌های ورزشی استان لرستان با وجود کمبود اعتبارات در سال گذشته در میان هشت هیئت برتر کشور قرار گرفته است.

احمدی با اشاره به برگزاری 140 برنامه ورزش همگانی در سال 94 در میان شهروندان لرستانی خاطرنشان کرد: بیش از 31 هزار نفر در برنامه‌های ورزشی مختلفی که در سطح استان لرستان برگزار شده است شرکت کرده‌اند.

وی ورزش همگانی را یک پدیده مهم اجتماعی خواند که می‌تواند نقش مهم و تعیین کننده‌ای در نشاط و سرگرمی افراد جامعه داشته باشد و افزود: برگزاری 13 کلاس مربیگری در شهرهای دورود، ازنا، بروجرد و خرم‌آباد گامی بلند در راستای توسعه و ترویج ورزش‌های همگانی و توجه به سلامت عمومی شهروندان بوده است.