جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

لرستان رتبه نخست کشوری را در طرح کارورزی کسب کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

لرستان رتبه نخست کشوری را در طرح کارورزی کسب کرد

لرستان رتبه نخست کشوری را در طرح کارورزی کسب کرد

مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای لرستان گفت: استان لرستان رتبه نخست کشوری را در طرح کارورزی کسب کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، رحمان قلاوند ظهر امروز در جمع خبرنگاران در خرم‌آباد از کسب رتبه نخست کشوری طرح کارورزی توسط استان لرستان خبر داد و اظهار داشت: طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها به صورت پایلوت در بین هشت استان کشور برگزار شد.

مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای لرستان افزود: استان‌های لرستان، گلستان، کردستان، قزوین، ایلام، سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد و خراسان شمالی در طرح کارورزی شرکت داشتند.

وی با بیان اینکه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با شرکت در طرح کارورزی با کار در محیط واقعی آشنا می‌شوند، گفت: فنون لازم کار را نیز فرا می‌گیرند.

این مسئول نشان دادن استعدادها و توانمندی‌های فارغ‌التحصیلان را از دیگر اهداف طرح کارورزی دانست و اضافه کرد: به طور حتم در چنین شرایطی زمینه جهت جذب و اشتغال به کار این قشر فراهم می‌شود.

قلاوند با تاکید به اینکه طرح کارورزی فرصتی است که فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در مقاطع مختلف در واحدها و بنگاه‌های اقتصادی مشغول به کار شوند، تصریح کرد: شرکت‌کنندگان در این طرح با حضور در محیط واقعی مهارت‌های خود را تکمیل می‌کنند.

مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای لرستان خبر داد: استان لرستان با اجرایی کردن طرح کارورزی، ثبت‌نام و همچنین صدور مجوز توانست از میان هشت استان شرکت‌کننده رتبه اول را کسب کند.

وی در پایان اعلام کرد: یکصد و 91 واحدی تولیدی در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند که تاکنون 73 مجوز برای آنان صادر شده است، لازم به ذکر است که در حال حاضر چهار هزار و 819 کاروز در سایت مربوطه در استان ثبت‌نام کرده‌اند.