رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

لرستان رتبه نخست کشور را در پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی کسب کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

لرستان رتبه نخست کشور را در پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی کسب کرد

لرستان رتبه نخست کشور را در پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی کسب کرد

فرماندار بروجرد با اشاره به حجم وسیع مشکلات اقتصادی در استان گفت: استان لرستان رتبه نخست پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی در کشور را کسب کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، علی کورانی فر ظهر روز سه شنبه در جلسه شورای اداری این شهرستان امنیت را زیربنا  و بستر توسعه دانست و اظهار داشت: احساس امنیت در حال حاضر در شهرستان بروجرد دارای ضریب بالایی است و این امر مرهون تلاش و عملکرد مطلوب دادگستری و نیروهای امنیتی این شهرستان در سایه اجرای قانون و عمل به تکالیف قانونی است.

وی با اشاره به نقش دستگاه قضایی در حوزه حمایت از سرمایه‌گذاری این نقش را برجسته و مهم توصیف کرد و افزود: بدون حمایت دستگاه قضایی سرمایه‌گذاری میسور نیست و در این شهرستان نیز باوجود همگرایی مطلوب موجود فضای مساعدی درزمینهٔ سرمایه‌گذاری ایجادشده که روزانه خیل سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی روانه این شهرستان می‌شوند.

فرماندار بروجرد با دادن تذکری به مسئولان این شهرستان در خصوص استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌های مختلف تصریح کرد: توسعه بدون وجود رسانه‌های امکان‌پذیر نیست و در حال حاضر دوره اثرگذاری رسانه‌ها در موضوعات مختلف است که می‌توانند مسیر توسعه در همه زمینه‌ها و موضوعات را کوتاه‌تر کنند و یار کمکی برای مسئولان محسوب می‌شوند بنابراین باید از ظرفیت رسانه‌ها استفاده شود.

وی تأکید کرد: حضور هیچ‌یک از رسانه‌ها در هیچ جلسه‌ای در شهرستان بروجرد به‌جز جلساتی که انتشار مصوبات آن‌ها منع قانونی دارد، ممنوعیتی ندارد و مدیران شهرستانی باید تعامل با خبرنگاران و رسانه‌ها را در دستور کار خود قرار دهند.

کورانی فر با اشاره به آغاز زودهنگام انتخابات شورای شهر توسط برخی کاندیداهای احتمالی در این شهرستان عنوان کرد: افزایش مشارکت مردم، صحت انتخابات و حفظ اعتماد مردم که اصلی‌ترین سرمایه نظام محسوب می‌شود سه اولویت اصلی انتخابات پیش رو است و خلاف این سه اولویت هیچ رفتاری از هیچ‌کسی پذیرفته نیست.

وی توسعه هم‌افزایی و مشارکت‌های مردمی را نیاز اصلی شهرستان بروجرد در مباحث جاری دانست و گفت: هیچ فرد و گروهی نباید در همه ابعاد جلو تراز مقام معظم رهبری و یا خلاف مصالح نظام اظهارنظر کرده و تصمیم بگیرد و نیاز به هم‌افزایی و هم‌دلی از نیازهای اساسی شهرستان بروجرد است و از همه رسانه‌ها و فعالان سیاسی و احزاب مختلف می‌خواهیم با برداشتن همه عینک‌ها و زدودن نگاه‌های حزبی و شخصی در راستای منافع مردم گام بردارند.

فرماندار بروجرد از رسانه‌ها نیز خواست در مسائل اساسی و کلان شهرستان نقد واقع بینانه داشته و وارد مسائل حاشیه‌ای نشوند و در جهت افزایش امید در مردم گام بردارند و طرح مسائلی که منفعتی برای مردم ندارد را رها سازند.

وی موضوعات اقتصادی را موضوعات کلان کشور دانست و تصریح کرد: اقتصاد و اشتغال دو مقوله مهم همه دولت‌هایی است که همگی در ذیل نظام مقدس جمهوری اسلامی خدمت کرده‌اند و در حال حاضر نیز باید به دنبال یافتن و ساختن راه‌های جدید برای حل این مشکلات باشیم که بهترین راه نیز اقتصاد مقاومتی است.

کورانی فر با اشاره به فرصت قرار گرفتن استان لرستان به‌عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی بیان کرد: استان لرستان یکی از استان‌های صدرنشین است که به‌خوبی از این موقعیت استفاده می‌کند و گواه آن سفر کاری 400 مقام کشوری طی امسال به استان لرستان و کسب رتبه نخست پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی در کشور است.