رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

لرستان معطر به قدوم زائران سید و الشهداء - نمایش محتوای خبر

 

 

لرستان معطر به قدوم زائران سید و الشهداء

لرستان معطر به قدوم زائران سید و الشهداء

استان لرستان این روزها میزبان قدوم هزاران زائری است که می‌خواهند خود را در اربعین سید و سالار شهدا به خیل عظیم زائران برسانند و این مسیر عاشقی مردم ولایی لرستان نیز در تدارک پذیرایی از زوار امام حسین (ع) هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، این روزها زائران و دلدادگان اباعبدالله الحسین(ع) با پای دل راهی کربلا می‌شوند؛ شور حسینی در دل عاشقان اهل‌بیت(ع) موج می‌زند، شیفتگان سیدالشهدا(ع) برای حضور در مراسم اربعین حسینی در کربلای معلی با پای پیاده مسیری را طی می‌کنند تا مهمان بین‌الحرمین شوند و ندای "لبیک یا حسین" میلیون‌ها عاشق در این سرزمین طنین‌انداز شود و چشمان دنیا را به خود خیره کنند.

کمتر از 10 روز تا اربعین حسینی مانده و زائران با یک‌شور و شعف خاصی از گوشه گوشه دنیا می‌خواهند خود را با خیل عظیم شیفتگان اهل‌بیت(ع) و حرم اباعبدالله الحسین(ع) برسانند؛ به‌راستی‌که عشق سیدالشهدا(ع) زن و مرد، پیر و جوان نمی‌شناسد همه‌ راهی شده‌اند تا در آستانه اربعین حسینی عشق و ارادت خود را به سرور و سالار شهدا نشان دهند.

استان لرستان که در مسیر قدمگاه زائران اربعین حسینی است این روزها پذیرای مهمانان اباعبدالله الحسین(ع) شده است و موکب‌هایی برای پذیرایی از زوار امام حسین(ع) توسط مردم این استان برپاشده که نشان از ارادت این مردم به خاندان اهل‌بیت(ع) است.

اینجا همه دل‌ها و قلب‌ها برای کسی می‌تپد که آتش و حرارت محبتش تا قیامت در دل عاشقانش زبانه می‌کشد، اینجا بساط خادمی عاشقانی برپا است که برای خادمی زائران سیدالشهدا(ع)سر از پا نمی‌شناسند و می‌خواهند خاک‌پای زائران حسینی را توتیای چشم خود کنند.

لرستانی‌میزبان مهمانان سیدالشهدا(ع)

این روزها  که شور حسینی در دل دلدادگان اهل‌بیت(ع) موج می‌زند لرستانی‌ها نیز میزبان مهمانان سیدالشهدا(ع) هستند و برای میزبانی از زائران حسینی چادر برپا کرده‌اند تا گرد خستگی بر چهره‌ زائری که کیلومتر‌ها راه را برای سلام دادن به اربابش در روز اربعین می‌پیماید ننشیند.

لرستان این روزها حال و هوایی کربلا دارد و در جای‌جای این استان خادمان در موکب‌های برپاشده می‌خواهند با استقبال و پذیرایی هرچه تمام از زائران عشق و معرفت خود را به سید و سالار شهدا نشان دهند؛ موکب امام خامنه‌ای در ورودی شهر خرم‌آباد نیز یکی از موکب‌هایی مردمی است که این روزها به شور و اشتیاق وصف‌ناپذیری در خدمت زائران امام حسین (ع) است.

محمد کریم خورشیدوند مسئول رسانه‌ای موکب امام خامنه‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: موکب امام خامنه‌ای به‌عنوان مجهزترین موکب مردمی ایران در ورودی شهر خرم‌آباد (کیلومتر 5 محور خرم‌آباد-بروجرد) برپاشده است تا به زائران اباعبدالله الحسین (ع) خدمت‌رسانی کند.

برپایی موکب امام خامنه‌ای برای پذیرایی از زائران حسینی

وی فعالیت در این موکب را صد درصد مردمی دانست و افزود: سال گذشته این موکب پذیرایی بیش از 280 هزار  زائر حسینی بود و  امسال پیش‌بینی می‌شود این حجم زوار  به حدود 600 هزار نفر برسد.

مسئول رسانه‌ای موکب امام خامنه‌ای عنوان کرد: موکب مردمی امام خامنه‌ای در دومین سال خدمت‌رسانی به زوار کربلای معلی در مسیر تردد زائران حسینی است و همچون سال گذشته آماده خدمت‌رسانی به زائران اباعبدالله الحسین (ع) مردم عزیز ایران و به‌ویژه اتباع کشورهای همسایه‌ای است که از این مسیر عبور می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه موکب امام خامنه‌ای سال گذشته به‌عنوان بزرگ‌ترین و مجهزترین موکب بین‌المللی برگزیده‌شده است، بیان کرد: این موکب که پذیرای بیش از70 درصد زوار حسینی است که از مسیر لرستان عازم کربلای معلی می‌شوند.

خورشیدوند تصریح کرد: در موکب امام خامنه‌ای خدماتی مانند تغذیه، اسکان، خدمات درمانی و بهداشتی، خدمات تعمیر و نگهداری خودرو و راهنمایی زوار انجام می‌شود تا زائران حسینی با آرامش خیال راهی حرم اباعبدالله الحسین (ع) شوند.

ارائه خدمات شبانه‌روزی موکب امام خامنه‌ای به زوار اباعبدالله الحسین (ع)

وی بابیان اینکه ارائه خدمت در موکب امام خامنه‌ای شبانه‌روزی است و تمهیدات لازم  برای تعمیر و کنترل فنی خودروها اندیشیده شده است، گفت: راهنمایی مسافران، ارائه نقشه مسیر اسکان زوار در تعداد زیادی چادر و کانکس به تعداد انبوه و چند مکان بزرگ برای مسافران خارجی و کاروانی ازجمله اردوگاه حضرت حمزه سیدالشهدا (ع) و چند خوابگاه در سطح شهر در نظر گرفته‌شده است از سویی جهت راهنمایی زوار به سمت موکب از50 کیلومتری شهر بنرهایی با دو زبان انگلیسی و فارسی نصب‌شده است.

مسئول رسانه‌ای موکب امام خامنه‌ای با بیان اینکه مردم می‌توانند نذورات خود را برای پذیرایی از زائران امام حسین(ع) به این موکب تحویل دهند، خاطرنشان کرد: ارائه خدمات و میزبانی درست و بجا از زوار در موکب امام خامنه‌ای یک ظرفیت دینی و فرهنگی قابل‌توجه است که در درازمدت می‌تواند زیربنای توسعه گردشگری در منطقه و معرفی استان به‌عنوان مسیر گردشگری، زیارتی و سیاحتی به مسافران را فراهم آورد که البته این مسیر یاری مسئولان را می‌طلبد تا این این‌گونه برنامه‌ها بدون کم‌وکاست اجرایی شود.