جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

لزوم احداث 3 پایگاه اورژانس شهری در بروجرد - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم احداث 3 پایگاه اورژانس شهری در بروجرد

لزوم احداث 3 پایگاه اورژانس شهری در بروجرد

مسئول مرکز اورژانس 115 بروجرد گفت: احداث سه پایگاه اورژانس شهری در این شهرستان ضروری است.

حسین سرخ‌مرد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بروجرد، اظهار کرد: رفع موانع احداث پایگاه اورژانس میدان آیت‌الله بروجردی این شهرستان در حال انجام است.

وی به میانگین 150 تا 200 تماس روزانه با مرکز اورژانس 115 بروجرد اشاره و عنوان کرد: نیمی از این تماس‌ها غیر ضروری و کاذب است.

مسئول مرکز اورژانس 115 بروجرد افزود: تماس‌های غیر ضروری شهروندان ناشی از عدم آگاهی آنها از موارد اورژانسی و ارائه خدمات رایگان این مرکز است.

سرخ‌مرد ادامه داد: تماس‌های غیر ضروری با مراکز اورژانس 115 اخلال در رسیدگی به تماس‌های ضروری و خدمات‌رسانی به موقع به شهروندان را به دنبال دارد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون پنج خط تلفن برای مرکز اورژانس 115 بروجرد فعال است، خاطرنشان کرد: تمهیدات لازم به منظور افزایش خطوط تلفن این مرکز اندیشیده شده است.

مسئول مرکز اورژانس 115 بروجرد با اشاره به اینکه یکی از مشکلات این مرکز کمبود نیروی انسانی است، یادآور شد: پایین بودن تعداد آمبولانس و پایگاه‌های شهری و جاده‌ای دیگر مشکلات این مرکز است.

سرخ‌مرد با اشاره به اینکه عمر مفید استاندارد آمبولانس‌های مراکز اورژانس 115 پنج تا هفت سال است، اظهار کرد: عمر آمبولانس‌های مرکز اورژانس این شهرستان بیش از 10 سال است.

وی با اشاره به بالا بودن هزینه نگهداری آمبولانس‌ها تاکید کرد: خرید آمبولانس جدید رفع بسیاری از مشکلات این مرکز و کاهش هزینه نگهداری آمبولانس‌های فرسوده را به دنبال دارد.

مسئول مرکز اورژانس 115 بروجرد اضافه کرد: استفاده از همه ظرفیت‌ها و نیروی انسانی موجود به منظور کمبودهای مرکز اورژانس بروجرد در دستور کار قرار دارد.

سرخ‌مرد خاطرنشان کرد: از مجموع 9 دستگاه آمبولانس پایگاه‌های شهری و جاده‌ای مرکز اورژانس بروجرد سه دستگاه برای پشتیبانی در نظر گرفته شده است.

مسئول مرکز اورژانس 115 بروجرد با اشاره به سه پایگاه جاده‌ای این شهرستان تاکید کرد: احداث یک پایگاه جاده‌ای در محور بروجرد آبسرده در دستور کار قرار دارد.

سرخ‌مرد خاطرنشان کرد: رفع موانع احداث پایگاه اورژانس 115 شهری میدان آیت‌الله بروجردی تسریع در پوشش سوانح محور بروجرد به آبسرده تا زمان احداث پایگاه جاده‌ای این محور را به دنبال دارد