رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

لزوم باخوانی تفکر بسیجی/ بسیج برای خود رسالت و تفکر جهانی تعریف کند - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم باخوانی تفکر بسیجی/ بسیج برای خود رسالت و تفکر جهانی تعریف کند

لزوم باخوانی تفکر بسیجی/ بسیج برای خود رسالت و تفکر جهانی تعریف کند

نماینده ولیفقیه در لرستان با تأکید بر لزوم باخوانی تفکر بسیجی گفت: بسیج باید برای خود رسالت و تفکر جهانی تعریف کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد میرعمادی در دیدار با کارکنان و بسیجیان سپاه حضرت ابوالفضل(ع) که شنبه، 30 آبان برگزار شد، بیان کرد: امروز یکی از مهم‌ترین مباحث بسیج مسئله عمق‌بخشی به بسیج در سطح  داخلی و خارجی است.

وی با بیان این‌که امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب بر جهانی شدن بسیج اشاره کرده‌اند، ادامه داد: با توجه به کارکرد بسیج می‌توان گفت که امروزکارکرد جهانی بسیج بر همگان اثبات شده است کمااینکه اولین مطلب اثبات شده این بود که تجربه تشکیل بسیج در ایران و تفکر بسیجی برخواسته از ایمان، اخلاص و شهادت است و این تفکر شکست‌ناپذیر است.

میرعمادی اقتدار نظام را نتیجه تفکر بسیج دانست و گفت: بخش اعظم اقتدار نظام ما ریشه در تفکر بسیجی دارد و تفکر بسیجی ریشه در ایمان استقامت، خلاقیت و توانمندی بسیج است.

نماینده ولی‌ فقیه در لرستان افزود: الگوی بسیج در سایر کشورهای اسلامی امکان‌پذیر و موفقیت‌آمیز است و می‌توان این تفکر را در تمام دنیا اجرا کرد که نمونه آن حزب‌الله لبنان، سوریه و یمن است که با تفکر بسیجی در برابر تجاوز ائتلاف سعودی ایستادگی می‌کنند.

امام‌جمعه خرم‌آباد با طرح این سؤال که خصوصیات لازم برای جهانی شدن بسیج چیست؟ تصریح کرد: برای تشکیل بسیج جهانی یا عمق‌بخشی خارجی به بسیج داشتن اندیشه و تفکر جهانی لازم است و بسیج باید برای خود رسالت و تفکر جهانی تعریف کند این در حالی است که تفکر بسیجیان ما برخواسته از اسلام ناب است و داعی جهانی دارد.

وی ایجاد وحدت و یکپارچگی بر محور مورد قبول همه را از دیگر ویژگی‌های لازم برای تشکیل بسیج جهانی دانست و گفت: آن چیزی که مورد قبول همگان است، قرآن و عترت است لذا تفکر بسیجی بهترین محور وحدت برای ملت‌های مظلوم جهان است زیرا بسیج زیر چتر قرآن وعترت است.

میرعمادی با بیان این‌که از دیگر خصوصیات تشکیل بسیج جهانی داشتن ساختار و سازمانی با استحکام درونی و بیرونی است، افزود:  بسیج ما از این ساختار برخوردار است به‌طوری که ساختار بسیج ما باعث حیرت نظریه‌پردازان دنیا شده است زیرا تفکر بسیج تأثیرگذار است اما هیچ‌گاه تأثیرپذیر نیست.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان به تشریح ویژگی‌های ساختار بسیج پرداخت و گفت: بسیج ولایت‌مدار است و بر محور ولایت حرکت می‌کند کمااینکه تکلیف‌گرایی از مهم‌ترین ویژگی‌های ساختار بسیج است به این معنا که بسیج نگاه می‌کند که تکلیف چیست و هرجا تکلیف باشد بسیج حاضر می‌شود.

امام‌جمعه خرم‌آباد ایثار و اخلاص کریمانه را از دیگر ویژگی‌های بسیج دانست و افزود: بسیجی لوح تقدیر نمی‌خواهد، بسیجی مقام نمی‌خواهد بسیج دارای آگاهی و روشن‌بینی است کمااینکه ویژگی مهم بسیج ما فراگیری و داوطلبانه بودن آن است.

وی با بیان این‌که امروز رسالت بسیج جهانی شده است و رسالت همه‌جانبه در زمینه‌های فکری، تربیتی، سیاسی و اقتصادی دارد، عنوان کرد: بسیج تجلی آیه شریفه «وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ» است یعنی آماده است و از تمام توان خود استفاده می‌کند.

میرعمادی اظهار کرد: بسیج از انقلاب، ولایت، رهبری و آرمان‌های شهدا دفاع می‌کند کمااینکه امروز بسیج زنده نگهدارنده یاد شهداست  لیکن باید تفکر بسیجی را بازخوانی کنیم زیرا بسیج قوه توانمندی است که می‌تواند دنیا را اداره کند و زمینه ظهور امام زمان(عج) را فراهم کند.